New Model Army w Alibi (21.02.10)

2010, archiwum, foto — By on 18 grudnia 2009 12:01

Legendarna formacja New Model Army wystąpi w Polsce w ramach europejskiej trasy
promującej nowy krążek „Today Is A Good Day”. Zespół zagra przed wrocławską publicznością 21 lutego w klubie Alibi.

Krążek, którego premiera miała miejsce 14 września 2009 r. został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, podobnie jak sam zespół goszczący ostatnio na festiwalu w Jarocinie.Historia New Model Army sięga 1980 roku, od początku liderem zespołu jest Justin Sullivan – wokalista, twórca tekstów i współtwórca muzyki. Pozostali członkowie założyciele to Stuart Morrow i Phil Tompkin. W ciągu pierwszego roku basistę Philla  zastąpił Robbem Waddingtonem, jednakże konsekwencja w budowaniu unikalnego stylu muzycznego zespołu pozostała. Pierwszy undergroundowy singiel zespołu był owocem kilku koncertów, jakie grupa dała w Londynie w 1982 roku.
Jednak prawdziwą sensację wzbudził występ grupy w popularnym brytyjskim show „The Tube” dwa lata później. Jakimś sposobem około 30 fanów zespołu zdołało dostać się do studia w trakcie programu na żywo. Żywiołowa reakcja publiki na wykonane przez New Model Army „Christian Militia” przeszła do historii, ich pierwszy album „Vengeance”, trafił na 1. miejsce listy Independent Charts, a wielkie wytwórnie, które dwa lata wcześniej odrzuciły materiał grupy, teraz walczyły by zaoferować muzykom jak najlepszy kontrakt.

Kolejny przełomowy moment w karierze zespołu to rok 1986. Legendarny producent Glyn Johns (współpracował między innymi z Led Zeppelin, The Rolling Stones czy The Beatles) zgodził się wyprodukować kolejny album zespołu „The Ghost of Cain”, który okazał się jednym z największych sukcesów grupy i pozwolił im przedostać się do pierwszego szeregu gwiazd alternatywnego rocka w Wielkiej Brytanii.

Obecnie zespół występuje w składzie: Justin Sullivan (wokal i gitara elektroniczna), Nelson (bas), Dean White (klawisze, gitara), Michael Dean (instrumenty perkusyjne) oraz Marshall Gill (gitara) , a jego 11 krążek studyjny to wciąż pełne charyzmy rockowe granie. Inspiracje muzyczne New Model Army obejmują folk rocka, indie-rocka, rocka gotyckiego, ale również metal.


NEW MODEL ARMY

support:   Von Kossel
21.02.10 godz.20.00 Klub Alibi, ul.Grunwaldzka 67
bilety: 49 zł – przedsprzedaż, 55 zł – w dniu koncertu

FOTO

Tags: , ,

Comments are closed.