Diana Krall – pierwsza dama wokalistyki jazzowej powraca do Wrocławia! (16.11.12)

2012, archiwum — By on 25 lutego 2012 13:45

Wspaniała wiadomość dla wszystkich wielbicieli jazzu na najwyższym, światowym poziomie: już 16 listopada w ramach Ethno Jazz Festivalu we Wrocławiu wystąpi jedna z najpopularniejszych i najciekawszych jazzowych wokalistek – Diana Krall! Artystka wraca do Polski trzy lata po oszałamiającym sukcesie płyty Quiet Nights – jednej z najlepiej sprzedających się jazzowych płyt w historii polskiego rynku muzycznego, przywożąc ze sobą uwielbiane przez publiczność standardy jak również zupełnie premierowy materiał.

Diana Krall – uznawana przez krytyków za najlepszą współczesna wokalistkę jazzową, zdobywczyni nagrody Grammy, słynąca z brawurowych wykonań piosenek tak różnych wykonawców, jak Tom Waits czy Ella Fitzgerald, spędziła ostatnie trzy lata w ciągłej podróży po praktycznie wszystkich zakątkach świata, zachwycając publiczność swoim krystalicznie czystym głosem i brawurowymi aranżacjami nie tylko jazzowych klasyków.

Krall nie boi się sięgać również po sprawdzoną mieszankę delikatnych latynoskich rytmów i mistrzowskiego jazzu, wykonując na żywo przepełnione subtelnym erotyzmem bossa novy, dorównujące najlepszym dokonaniom takich legend gatunku jak Antonio Carlos Jobim czy Astrud Gilberto. W jej scenicznym repertuarze pojawiają się również wspaniałe interpretacje piosenek Boba Dylana, Barbry Streisand czy Paula McCartney’a, z którym w ubiegłym roku nagrała wspólną, doskonale przyjętą płytę Kisses On The Bottom.

Listopadowy występ Diany Krall będzie więc idealną okazją, by przekonać się osobiście, jak wielką sceniczną energią dysponuje ta, niezmiernie utalentowana wokalistka, od lat uwodząca miliony fanów na całym świecie swoim delikatnym, zmysłowym głosem. Można się spodziewać, że jej wrocławski koncert w ramach Ethno Jazz Festiwal 2012 będzie jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń koncertowych dla każdego miłośnika wspaniałego jazzu, i prawdziwym świętem, którego po prostu nie można przegapić.

Ethno Jazz Festival prezentuje:
DIANA KRALL 

16.11.12 godz.19.00
hala Orbita, ul. Wejherowska 34

bilety: 300 zł – I miejsca, 250 zł – II miejsca, 200 zł – III miejsca, 150 zł – IV miejsca, 90 zł – V miejsca

Bilety w promocyjnej do nabycia w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach:
www.biletin.pl, www.ticketpro.pl ,www.eventim.pl oraz ebilet.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.