Les Ejectes (28.04.10)

2010, archiwum — By on 6 kwietnia 2010 21:26

Niech was nie zmyli długie już doświadczenie sceniczne tego zespołu. W ich występach nie ma nic z rutyny, mimo że zagrali już niemal tysiąc koncertów. Gościli już także w Polsce i za każdym razem porywali publiczność.

Granie koncertu ma sens i sprawia przyjemność, gdy jest jak na korcie – wysłana w przeciwną stronę piłeczka powraca do Ciebie odbita. W Polsce jest jeszcze inaczej. Po wysłaniu pilki powracają do nas dwie! – powiedział wokalista Steff w trakcie jednej z wizyt w Polsce. Trudno znaleźć lepszą rekomendację dla polskiej publiczności, ale także dla samych Les Ejectes.

Zespół powstał 20 lat temu i zaczął od przygody ze ska. W takich tonach utrzymany był ich pierwszych album Glauque City Tei. Na ich płytach wciąż pobrzmiewa ska, muzyczne oblicze Les Ejectes zmieniło się. Dziś granice ich twórczości wyznaczają także takie gatunki jak rap, ragga, reggae, dub, funky i rock. Po wydaniu kolejnego albumu Ragga Protest Songs zdobyli uznanie dub-reggae’owej sceny. Wkrótce zaowocowało to współpracą z Mad Profesorem, który zmiksował jeden z utworów na ich kolejnym krążku Gangsta Skanka.

Les Ejectes to prawdopodobnie najczęściej koncertująca kapela we Francji. W ciągu roku koncert przypada im raz na 2-3 dni. Poza Francją koncertowali we Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Kanadzie, Stanach, a nawet w Reykjaviku. Na koncie mają występy u boku największych gwiazd reggae, funky i hip hopu: Skatalites, Beastie Boys czy Mano Negra. Koncertowali nawet z Deep Purple.

Występ ośmioosobowego Les Ejectes to kolejna okazja do wysłuchania na żywo żywiołowego, radosnego reggae znad Sekwany z legendarnym sentymentem. Chyba już zdążyliście się przekonać, że język francuski pasuje do jamajskiej muzyki jak ulał?


LES EJECTES (Francja)
Wroc Love Club Stage
28.04.10, godz. 20.00
Klub Łykend
ul. Podwale 37/38 Wrocław
bilety: 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu

Tags: , , , , ,

Comments are closed.