ZAZ we Wrocławiu! (9.11.11)

2011, archiwum — By on 22 lutego 2011 09:23

ZAZ to młoda francuska gwiazda fuzji muzyki jazz i soul, wystąpi 9 listopada we wrocławskim klubie Eter w ramach Ethno Jazz Festival. Koncert promujący jej debiutancką płytę jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń artystycznych tego roku w Polsce.

ZAZ to pseudonim artystyczny pochodzącej z Francji Isabelle Geffroy. Ta francuska wokalistka obdarzona silnym, niezwykle wrażliwym, lekko ochrypłym głosem, często porównywana bywa do legendarnej Edith Piaf. Swoją karierę zaczynała jako wokalistka bluesowa. Współpracowała też z grupą Don Diego grającą latynoski rock. Aby rozwijać swoją karierę przeniosła się do Paryża, gdzie niemal codziennie śpiewała w kabarecie i piano barach. Ze swoimi muzykami występowała również na uliczkach Montmartre.

Przełomem w karierze ZAZ okazał się rok 2009, kiedy to artystka wygrała finał ważnego francuskiego konkursu Tremplin Génération France Bleu/Réservoir. Sukces ten umożliwił jej nagranie materiału do wymarzonego debiutanckiego albumu, który we Francji ukazał się w maju ubiegłego roku i szybko podbił europejski rynek fonograficzny. Muzyka zawarta na krążku to zgrabna mieszanka jazzu, soulu, a niekiedy i folku. Promująca go piosenka „Je veux” (Ja chcę) dość szybko stała się przebojem, zaś album trafił, także w naszym kraju, do zestawienia najczęściej kupowanych płyt.

Od 2010 roku ZAZ intensywnie koncertuje we Francji, a na obecny rok planuje serię koncertów w całej Europie. Końcem czerwca tego roku ta 30-letnia, intrygująca wokalistka wystąpi na dwóch koncertach w naszym kraju – w warszawskiej Sali Kongresowej oraz we wrocławskim klubie Eter. Do Wrocławia przybędzie na zaproszenie organizatorów Ethno Jazz Festivalu oraz Lion Stage Management.

Koncert ZAZ

UWAGA: Bilety zakupione  na czerwcowy termin zachowują ważność, możliwy jest również zwrot biletów w punkcie ich zakupu!

9.11.11, godz. 20.00
klub ETER – ul. Kazimierza Wlk. 19, Wrocław

KUP BILETY

bilety: 120zł pierwsze 300 szt., 140 zł przedsprzedaż, 160 zł w dniu koncertu
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: ,

Comments are closed.