WROCKfest gra z WOŚP! (8-9.01.11)

2011, archiwum — By on 15 grudnia 2010 19:44

Jak co roku WROCKfest, wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy najlepiej jak umie, czyli organizując dobre koncerty! W tym roku będą to dwa dni, dwa miejsca, czyli dwa razy więcej muzycznych przyjemności.

Startujemy 8 stycznia, czyli dzień przed ogólnoświatowym finałem. Tego dnia w klubie Kultowa wystąpi mieszanka stylów i gatunków: będzie się można pobujać się w rytmach reggae, dancehall i raggamuffin, które reprezentować będzie solowy projekt Manola z Natural Dread Killaz – Mesajah. Będzie też solidna reprezentacja rock and rolla i indie rocka, które reprezentują Neony. Zwycięzcy tegorocznego konkursu talentów na festiwalu w Jarocinie, znaleźli chwilę, podczas nagrywania debiutanckiej płyty i zagrać z Wielką Orkiestrą. W ich wykonaniu, styczeń na pewno będzie gorący!

Spokojniejsze gatunki: mieszankę soulu i rhythm’n’bluesa zaprezentuje na kultowej scenie zespól HooDoo Band . Po bardzo udanych występach miedzy innymi na Rawa Blues Festiwal, czy Jesień z bluesem, możemy spodziewać  się bardzo ciekawych propozycji muzycznych w wykonaniu zespołu. Usłyszymy również dobrze znaną wrocławskiej publiczności oraz  Alicję Janosz we własnym solowym projekcie.

Dzień drugi grania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to tradycyjnie już szanty w klubie Łykend. 9 stycznia w magiczną krainę wilków morskich przeniosą nas: Orkiestra Samanta –korzystający pełnymi garściami z folku irlandzkiego; zespół Pod Masztem dla odmiany, częściej wykorzystujący harmonie charakterystyczne dla melodyki słowiańskiej, Za Horyzontem – czyli babskie spojrzenie na morskie przygody. Zdecydowaną większość, zarówno w składzie, jak i w tekstach stanowią tu kobiety: piratki, heroiny, ladacznice, matki, żony i kochanki… a to zobowiązuje.

Standardów w zupełnie nowych wersjach będziemy mogli natomiast posłuchać dzięki zespołowi Znienacka Project. Grupa gra utwory autorskie i covery znanych żeglarskich standardów, natomiast Betty Blue  w swojej twórczości miesza balladę, poezję śpiewaną, blues, bossanovę, a nawet piosenkę aktorską.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z WROCKfestem:

8.01.2011 godz.18.00 Uwaga! Koncert przeniesiony do klubu Łykend, Podwale 37/38
Neony
Mesajah
HooDoo Band
Alicja Janosz
wstęp: puszka WOŚP – min.5 zł

9.01.2011 godz. 17:00 Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38
SZANTY W ŁYKENDZIE:
Orkiestra Samanta
Za Horyzontem
Pod Masztem
Betty Blue
Znienacka Project
wstęp: puszka WOŚP – min.5 zł

FOTO
(autor: Rafał Leszczyński)
http://www.rlphoto.pl

http://www.flickr.com/photos/rlphoto-pl/

Tags:

Comments are closed.