Apteka (27.03.10)

2010, archiwum — By on 23 marca 2010 07:39

Apteka powstała w połowie lat osiemdziesiątych w Gdyni. Od początku w zespole gra Jędrzej „Kodym” Kodymowski, jest liderem, autorem tekstów i muzyki. Obecnie razem z Kodymem zespół tworzą: Marcin Ciempiel (dawniej m.in.: Oddział Zamknięty, Wilki, Maanam, Tilt, Fotoness) – grający na basie oraz Artur Hajdasz (dawniej: Made In Poland, Homo Twist) – na perkusji. Przez grupę przewinęli się między innymi tacy muzycy, jak Olaf Deriglasoff, Piotr Nalepa, Janusz Sokołowski czy Maciej Wanat.
Fonograficzny debiut zespołu miał miejsce na składance „Gdynia”, wydanej w 1988 roku i prezentującej wykonawców związanych z tzw. Gdańską Sceną Alternatywną. Po kilku latach przerwy legenda polskiej sceny alternatywnej wznowiła działalność. We wrześniu 2003 roku nakładem Big Blue (czyli kontynuatora SPV Poland) ukazała się płyta Apteki „Psychedelic Underground”. Na albumie zawarte zostały wszystkie utwory z płyty „Urojone Całe Miasta”, uzupełnione o trzy nagrania z „Narkotyków”.

Jędrzej „Kodym” Kodymowski: „Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to nie tylko zestaw specyfików farmaceutycznych, to przede wszystkim nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema”.


APTEKA
27.03.10, godz. 20.00
bilety: 20 zł – przedsprzedaż, 25 zł – w dniu koncertu

Tags: , , ,

Comments are closed.