Steve Hackett – legendarny gitarzysta Genesis na Thanks Jimi Festival 2011! (29.04.11)

2011, archiwum — By on 11 lutego 2011 08:15

Tradycyjnie już na wrocławskie święto gitary, zapraszamy gwiazdy światowego formatu. W tym roku zagra z nami Steve Hackett!

Podczas koncertu 29 kwietnia we wrocławskiej hali Orbita  wystąpi gość specjalny Steve Hackett – gitarzysta znany przede wszystkim z występów z zespołem Genesis u boku Petera Gabriela, Philla Collinsa, Tony’ego Banksa i Mike’a Rutherforda. To w jego wykonaniu znamy najpopularniejsze akustyczne wykonanie utworów „Horizons” czy „Blood on the Rooftops” jak i spektakularne rockowe solówki w „Firth of Fifth” lub „Fountain of Salmacis”.

Hackett to wszechstronny gitarzysta i kompozytor, który inspirację czerpie z wszelkich gatunków muzycznych: od jazzu, po world music. W jego dyskografii, poza rockiem, znalazły się też interpretacje utworów klasycznych, czy aranżacje orkiestrowe. W muzycznym świecie, Hackett jest też uznawany za wynalazcę techniki tapping, spopularyzowanej później przez Eddiego Van Halena.

Orkiestralny, melodyjny styl Hacketta jest bardzo charakterystyczny dla muzyka. Sposób, w jaki gra, przez innych gitarzystów uważany jest  za technicznie bardzo trudny do naśladowania. Z pewnością podczas koncertu we Wrocławiu, muzyk zaprezentuje całą gamę swoich zdolności, a może nawet udzieli rąbka tajemnicy swojego talentu…

Steve Hackett ze swoim Acoustic Trio będzie gwiazdą koncertu poprzedzającego kolejną próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, w pierwszej części tego koncertu usłyszymy znane utwory Hendrixa w nowych symfonicznych aranżacjach.

Przypominamy o zmianie daty gitarowego Rekordu Guinnessa 2011.
Bicie rekordu w tym roku wyjątkowo będzie miało miejsce 30 kwietnia,

Thanks Jimi Festival 2011 – dzień pierwszy
Hendrix Symfonicznie
Steve Hackett Acoustic Trio

29.04. godz.19.0
Hala Orbita,
Wrocław, ul. Wejherowska 34
bilety: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca,  40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)
bilety zniżkowe: 40 zł – I miejsca, 30 zł – II miejsca,  20 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Uwaga, bilet zniżkowy ważny wyłącznie z Certyfikatem Uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa z ubiegłych lat!

Tags: ,

Comments are closed.