Małanka, czyli wschodni Sylwester (14.01.11)

2011, archiwum — By on 12 grudnia 2010 15:10

Żałujesz, że okres Świąt i Sylwestra już za nami? Nic straconego. Według kalendarza juliańskiego, używanego między innymi w liturgii prawosławnej, Święta Bożego Narodzenia przypadają na 7-8 stycznia, a co za tym idzie – Stary Rok możemy pożegnać raz jeszcze.

Zapraszamy do klubu muzycznego Łykend na kolejna zabawę sylwestrową, której oprawę muzyczną zapewni znakomity wrocławski zespół inspirowany wschodnim folkiem – Buraky.

Grupa folkowa Buraky powstała w czerwcu 2001 roku. Muzycy formacji są bardzo otwarci na wszelkie eksperymenty łączące tradycyjną muzykę ludową z różnymi stylami czy brzmieniami. Program muzyczny zespołu obejmuje tradycyjne pieśni polskie, łemkowskie, ukraińskie, bałkańskie, cygańskie opracowane w nowoczesnych i żywiołowych aranżacjach, a także własne kompozycje inspirowane muzyką ludową. Nie bez znaczenia jest też z pewnością fakt współpracy muzyków z takimi zespołami jak Hurt, Blade Loki, Pidżama Porno, czy brytyjskim bluesmanem Tonym McPhee, co z pewnością inspiruje zespół do oryginalnego potraktowania folkowych tematów.


Małanka, czyli wschodni Sylwester
BURAKY

14.01.11 godz.20.00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38
bilety: 8 zł – przedsprzedaż, 10 zł – w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: ,

Comments are closed.