WROCKfest.pl prezentuje: TSA, Acid Drinkers i Lipali we wrocławskim Eterze! (17.12.10)

2010, archiwum — By on 2 listopada 2010 09:46

Trzej przedstawiciele ciężkiego grania, trzy legendy polskiej muzyki metalowej na jednej scenie. 17 grudnia wrocławskim klubem Eter zatrzęsą TSA, Acid Drinkers i Lipali!

TSA to zespól zaliczany do prekursorów heavy metalu na polskim rynku muzycznym. Tworzą od 1979 roku, po drodze zaliczyli kilka rozpadów, by ostatecznie reaktywować się w 2004 roku i płytą „Proceder” wrócić do czołówki wykonawców hard rocka. Płyta znalazła się w ścisłej czołówce ogólnopolskich notowań sprzedaży, została nominowana do Fryderyków, co dowodzi, że upływ czasu i rozstanie sprawiło, że zespół zaczął pracować z nową rockową energią, wykorzystując równocześnie rozwiązania typowe dla współczesnej muzyki, czy eksperymentując z soulem.

Z pewnością jednak oprócz utworów z „Procederu”, na koncercie w klubie Eter można będzie usłyszeć klasyczne już piosenki, mówiące o komunistycznej codzienności z sześciu poprzednich albumów zespołu.

Acid Drinkers powstałe w Poznaniu w 1986 roku, jako zespół trash metalowy, aby dość szybko zdradzić trash na rzecz heavy. Ich dokonania potwierdzają cztery fryderyki oraz niezliczone ilości koncertów w Jarocinie, Węgorzewie, na Przystanku Woodstock, Metalmanii, i innych rockowych festiwalach, na których zawsze byli gwiazdą grającą na pełnej mocy głośników.

Acid Drinkers nagrali do tej pory dwanaście albumów, w kwietniu tego roku prasę obiegła informacja, jakoby zespół miał przygotowywać się do nagrania trzynastego. Z pewnością próbkę nowego materiału, zespół zaprezentuje wrocławskim fanom w czasie koncertu w Eterze.

Lipali to najmłodszy zespół w tym gronie, jednak jego założycielem jest doświadczony już na muzycznym poligonie Tomek Lipiński, grający wcześniej w zespole Illusion. To odmienne brzmienie w porównaniu Acid Drinkers, czy TSA: muzyka Lipali jest spokojniejsza, głębsza, niż pozostałych zespołów. Niczym chwila wytchnienia w wieczorze pełnym ciężkich brzmień. Również dla zaznania takiej mieszanki, warto ten koncert zobaczyć!


WROCKfest.pl prezentuje: TSA, Acid Drinkers i Lipali
17.12.10 godz.18.00 , wejście od godz.17.00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19 (pod kinem Helios)
bilety: 45 zł (pierwsze 500 sztuk)
53 zł (do 16.12)
60 zł (w dniu koncertu)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.