Magda Navarrete Iman Project – to co Gotan Project zrobił dla tanga, Magda zrobiła dla bolero i flamenco! (20.11.10)

2010, archiwum — By on 15 września 2010 11:23

Magda Navarrete, wokalistka polsko-latynoskiej formacji Noche de Boleros, łączy muzykę latynoską i rytmy etniczne z muzyką nowoczesną, ciepłe brzmienia starych winyli z delikatną elektroniką; jednoczy style, epoki i kultury.

PROJEKT Magdy Navarrete „Iman” miesza style, epoki, brzmienia, kultury. Łączy bolera z lat 30tych i elektronikę, flamenco z orientem i Polskę ze światem, tradycję z nowoczesnością i elegancję z szaleństwem . Iman to fuzja muzyki latynoskiej i rytmów etnicznych w objęciach elektroniki. MUZYKA wyważona, choć ognista. Pomysł na nagranie krążka narodził się na ulicznych targach urugwajskiej stolicy Montevideo i warszawskiej Pragi – odnalezione tam stare płyty winylowe z bolerami wskazały – po kilku eksperymentach muzycznych i rytmicznych – najnowszy trend: „electro bolero”. To co Gotan Project stworzył dla tańca argentyńskiego, Magda Navarrete tworzy dla boler latynoskich.

SŁUCHAJĄCYM tego albumu przyjdą na myśl przedrewolucyjna Hawana, tawerny Rio de Janeiro i tajemnicza Andaluzja. Płyta przypomni tradycyjne bolera, dziś trochę już zapomniany styl muzyki Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, ale także tango, flamenco, bossa novę i kilka niespodzianek – a wszystko to w wyjątkowym połączeniu z elektroniką w rękach młodych polskich twórców.

MAGDA NAVARRETE – to kobieta z pasją, jest ciągle w drodze gdzieś między Warszawą, Madrytem, urugwajskim Montevideo i irlandzkim Galway. Śpiewa bolera, tańczy flamenco, uczy się u największych mistrzów latynoskich gatunków, ale też sama znajduje czas, aby dzielić się wiedzą z innymi prowadząc wokalne i taneczne warsztaty. 3 lata temu wydała pierwszą płytę „Chili”ze swoim zespołem Noche de boleros. Dziś znalazła w końcu czas, aby nagrać album pod własnym nazwiskiem – IMAN.

Produkcja muzyczna: Marcin Świderski i Magda Navarrete
Gościnnie: Łukasz Stachurko i Richard Blair


Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
MAGDA NAVARRETE IMAN PROJECT
20.11.10 godz.20.30
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
bilety: 40 zł – miejsca siedzące, 30 zł – miejsca stojące

VIDEO

Tags: , ,

Comments are closed.