Piosenki z filmów o Jamesie Bondzie w Starym Klasztorze! (4.12.21)

2021, archiwum — By on 26 października 2021 10:12

Miłośników trzymającego w napięciu kina akcji ilustrowanego dobrą muzyką zapraszamy 4 grudnia do Starego Klasztoru na premierowy koncert najlepszych piosenek z filmów o agencie 007.

Efektowne wybuchy, ucieczki, wspaniała gra aktorska to immanentne składniki filmów o agencie w służbie Jej Królewskiej Mości, ale nie można zapomnieć o tym, co czyni je jeszcze bardziej niezapomnianymi –  o muzyce i piosenkach towarzyszących każdemu odcinkowi przygód Bonda.

Melodia, która była motywem przewodnim „Doktora No” już zawsze będzie się nam kojarzyła z przystojnym szpiegiem MI6. Autorem ścieżki dźwiękowej był Monty Norman.

Kolejnym tak charakterystycznym utworem był  „Diamonds are forever”, zaśpiewany przez Shirley Basse.  Utwór „Goldeneye” w wykonaniu Tiny Turner do dzisiaj jest w stanie zanucić nie tylko fan filmów akcji. Podobnie jest z piosenką „Tomorrow never dies” z 1997 roku śpiewaną przez Sheryl Crow oraz „The world in not enough” zespołu Garbage w filmie z 1999 roku. W 2002 roku piosenkę do „Śmierć nadejdzie jutro” nagrała Madonna, a w „Skyfall” usłyszeliśmy utwór Adele, który długo utrzymywał się na szczycie listy przebojów. W najnowszym filmie „Nie czas umierać”, usłyszeć możemy młodą, ale bardzo utalentowaną Billie Eilish.

Carly Simon – „Nobody Does It Better”,  Chris Cornell – „You Know My Name„,  A-ha – „The Living Daylights”,  Tom Jones – „Thunderball”, Paul McCartney & Wings – „Live nad Let Die”,

Duran Duran – „A View to a Kill, ” Gladys Knight – „License to Kill” , to tylko niektórzy wykonawcy i utwory, którzy przeszli do historii zarówno kina jak i muzyki.

 

Te i inne piosenki z filmów o Jamesie Bondzie zaśpiewają:

 

ADEAMA WALKOWIAK – brytyjska wokalistka mieszkająca we Wrocławiu. Wnosi do muzyki wielką energię i bluesowo-soulowy feeling. Adeama pochodzi z muzycznej rodziny. Jej mieszkający obecnie na Jamajce ojciec był znanym pianistą zespołu Third World, a mama wspomagała wokalnie takie gwiazdy muzyki, jak Chaka Khan, Whitney Houston czy Gary Moore. Talent muzyczny, energia i oryginalna uroda Adeamy zjednują jej liczne grono fanów.

 

NIKOLA WARDA – pochodząca z Legnicy  wokalistka, wiąże swoją przyszłość z muzyką, która jest jej całym życiem. Uczestniczka programów „Bitwa Na Głosy”, „Mam Talent” i „Szansa Na Sukces”. Koncertowej publiczności znana z muzycznego cyklu „Damy Rocka”

 

DAMIAN SZEWCZYK – wokalista i basista. Przez lata występował z zespołem BIRMA. Zaangażowany tata, stróż prawa, a na scenie prawdziwy rock’n’rollowiec. Można go było zobaczyć w tegorocznej edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa  i projekcie Wroclove Guitar Top.

 

Wokalistom towarzyszyć będzie WROCLOVE BAND pod artystycznym kierownictwem Marka „Stinga” Popowa.

 

4.12.21 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

„MY NAME IS BOND. JAMES BOND…” – piosenki z filmów o Jamesie Bondzie

miejsca siedzące: 60 zł – I pula

miejsca stojące: 40 zł – I pula

 

Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, goingapp.pl,  www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ticketmaster.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.