ZMIANA TERMINU: ŚWIETLIKI zagrają w Starym Klasztorze! (10.10.20)

2020, archiwum — By on 8 października 2020 11:13
Uwaga!
Koncert będzie przeniesiony na przyszłoroczny termin, wkrótce podamy
szczegóły
Bilety zachowają ważność.
————-
ŚWIETLIKI zagrają w Starym Klasztorze!
wROCKfest.pl zaprasza 10 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na jesienny koncert formacji ŚWIETLIKI – zespołu brutalnych doświadczeń
Świetliki – zespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu Trupa Wertera Utrata w 1992 roku w Krakowie.
Ideą, która przyświecała założeniu formacji, było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy pana Marcina, których mroczne piękno i żarliwość, wykraczały znacznie poza tradycyjnie uznany sposób komunikowania się poety z odbiorcą. Stworzenie „nowej”, piosenkowej formy, gdzie muzyka nie jest bezpłciowym, mdłym podkładem do beznamiętnej recytacji ale oddaje lub kontrapunktuje sensy i napięcia wierszy było artystycznym celem powstającego zespołu. Przyszłość pokazała, że muzyka o najogólniej rzecz ujmując tzw. alternatywnym czy post-rockowym genre, miła sercu członków zespołu, idealnie współbrzmi z wierszami pana Świetlickiego. Nie targa a uwydatnia tych wierszy rozliczne walory. Pan Marcin zaś okazał się być pełnokrwistym frontmanem-parlandzistą (to od parlando), ekspresyjnym mistrzem melodeklamacji, a sceniczna intensywność jego przekazu przeszła wkrótce do legendy.
Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdynia.
10.10.20 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
ŚWIETLIKI
miejsca stojące: 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/www.eventim.plwww.ebilet.pl, goingapp.pl, www.kupbilecik.plwww.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.