CUMBIA & BALKAN FEST vol.1 w Starym Klasztorze!(17.10.20)

2020, archiwum — By on 8 października 2020 11:25
CUMBIA & BALKAN FEST vol.1 w Starym Klasztorze!
Klub Stary Klasztor zaprasza na pierwszą edycję festiwalu łączącego gorącą południowoamerykańską muzykę cumbia z energetycznymi rytmami z Bałkanów!
17 października w Sali Gotyckiej podczas CUMBIA & BALKAN FEST vol.1 wystąpią dwa rewelacyjne międzynarodowe składy grające w stylu cumbia – FAUSTINA CALAVERA oraz CHOQUE SONIDERO.
O szaloną zabawę w bałkańskich rytmach zadba znany dobrze wrocławskiej publiczności – WARSAW BALKAN MADNESS.
Takiej wybuchowej mieszanki jeszcze nie było! Czy jesteście w stanie wytrzymać tempo tej zwariowanej tanecznej imprezy? Sprawdźcie sami już 17 października ?
FAUSTINA CALAVERA to wrocławski zespół, który gra latynoamerykańską muzykę cumbia. Członkowie zespołu pochodzą z Argentyny, Chile, Meksyku, Norwegii i Polski.
Czym jest cumbia? Cumbia to muzyka o charakterystycznym rytmie, która powstała w XVII wieku w Ameryce Południowej. Od tamtego czasu na jej rytm wpłynęła kultura afrykańska, latynoski folklor, psychodeliczny rock, electro i ska. Fuzja tych dźwięków, kultur, różnic i podobieństw sprawiła, że po prostu chce się to wytańczyć i oddać się tej energii.
Jesteśmy Faustina Calavera, porywamy do tańca i zabawy. Gramy na festiwalach, imprezach masowych, weselach, chrzcinach a nawet pogrzebach!
Zespół CHOQUE SONIDERO został założony w Krakowie w 2018 roku. W jego skład wchodzą muzycy z różnych stron świata, m.in. z Chile, Meksyku, Francji, Włoch, Wenezueli.
Muzyka, którą grają to Cumbia, czyli mieszanka rytmów latynoskich, charakteryzująca się pozytywnymi wibracjami i wielką energią. Grali na wielu festiwalach w Polsce – teraz czas na Wrocław!
Chcielibyście usłyszeć ich przeboje na żywo? Będziecie mieli niepowtarzalną okazję!
https://youtu.be/R8OBHrQZOog

https://www.facebook.com/choquesoniderolive

www.instagram.com/choquesonidero

WARSAW BALKAN MADNESS to przede wszystkim radość…. radość która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych „dęciaków” skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne jak i wizualne.

https://www.facebook.com/WarszawskiBalkanMadness
17.10.20 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
CUMBIA & BALKAN FEST vol.1
Faustina Calavera
Choque Sonidero
Warsaw Balkan Madness
bilety: 30 zł – przedsprzedaż, 35 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące: 45 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu
Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/www.eventim.plwww.ebilet.pl, goingapp.pl, www.kupbilecik.plwww.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.