Folk Metal Night: RUNIKA, CRONICA, RADOGOST, ŻYWIOŁAK (18.01.20)

2020, archiwum — By on 7 listopada 2019 12:15

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na wyjątkowy koncert z okazji 5-lecia zespołów Cronica i Runika, który uświetnią goście – zespoły Radogost i Żywiołak. A to wszystko we wrocławskim klubie Stary Klasztor. Bądźcie z nami, bo takiego koncertu jeszcze nie było!

Cronica
Zespół folk metalowy założony w 2014 roku. Nasza muzyka nie krąży jednak tylko i wyłącznie wokół jednego gatunku: folku. Jest swoistą mieszanką różnych stylów charakteryzujących poszczególne regiony. Cronica to siedem osób wnoszących do zespołu swoje indywidualne odczucie folkloru przez co muzyka, którą tworzymy nie jest sztampowa i zestawia ze sobą często bardzo różnorodne odmiany melodii wywodzących się z tradycji ludowych. Zespół łączy ciężkie gitarowe brzmienia z instrumentami oddającymi klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych.

⚡️ https://www.facebook.com/cronicaPL
„Lustro” – https://www.youtube.com/watch?v=mVexVj_qiWQ

Runika
Warszawski zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.
W 2018 roku zespół wydał płytę „Pradawna moc”.

⚡️ https://www.facebook.com/Runikaband/
„Naznaczony” https://www.youtube.com/watch?v=QAk_tznR9e4

Radogost
Pochodząca ze Śląska Cieszyńskiego formacja Radogost, której nazwa wywodzi się od imienia jednego ze słowiańskich bogów. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów.
W tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji.

⚡️ https://www.facebook.com/radogostpl
„Na dnie wielkiej góry” – https://www.youtube.com/watch?v=F2rPbmw0aEA

Żywiołak
Twórczość Żywiołaka to trudna do zaszufladkowania eksperymentalna muzyka oparta na cytatach ludowych, wątkach mitologicznych i historycznych wykonywana na takich instrumentach jak lira korbowa, fidel renesansowa, gęśla gdańska smyczkowa, lutnia romantyczna, akustyczna gitara basowa, flety (klasyczny, quena modyfikowana, flet barytonowy), skrzypce pięciostrunne i barytonowe, bębny i perkusjonalia.
Muzycy eksplorując tradycje ludowe posługują się nietypowymi i ludowymi technikami wokalnymi.

⚡️ https://www.facebook.com/zywiolak/
„Dziadyga” – https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8

18.01.20 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Folk Metal Night
RUNIKA, CRONICA, RADOGOST, ŻYWIOŁAK
Bilety: 50 zł – do nabycia w klubie i u zespołu (kolekcjonerskie)
55 zł – online
60 zł – w dniu koncertu
65 zł – siedzące balkon

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.