Marcin Kydryński prezentuje: Lucibela -Wyspy Zielonego Przylądka (5.11.19)

2019, archiwum — By on 23 sierpnia 2019 09:38

Marcin Kydryński prezentuje: Lucibela (Wyspy Zielonego Przylądka)

Marcin Kydryński oraz Ethno Jazz Festival zapraszają na pierwszy we Wrocławiu koncert wschodzącej gwiazdy z Wysp Zielonego Przylądka.
Lucibela zaśpiewa 5 listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze w ramach jesiennej edycji Siesty w Drodze.

„Nie ulega wątpliwości, że mamy przed sobą jeden z największych talentów dekady. Pierwszy album – Laco Umbilical zwiastuje lata olśnień i wzruszeń.
Jesteśmy szczęśliwi i dumni, mogąc zaprezentować w Polsce głos, który wkrótce zachwyci cały świat.
Powiedzieć, że jest być może najbliższa legendarnej Cesarii, to jednak trochę skrzywdzić tę młodą artystkę. Jej głos, o rzadko spotykanej szlachetności, szerokim paśmie i głębi wyrazu jest doskonale własny. Choć z drugiej strony sporo w tym porównaniu prawdy. Lucibela śpiewa muzykę tradycyjną. Podczas gdy Sara Tavares, Mayra Andrade czy Dino di Santiago flirtują z klubowymi rytmami – Lucibela, niczym Wynton Marsalis w jazzie, dba o przetrwanie źródeł.
Zaczynała w hotelowych barach wysp Sal i Boa Vista, śpiewając piosenki Cesarii, Titiny, Bany. Nieuchronnie, jak wszyscy artyści kabowerdyjscy, chciała sprawdzić się w Lizbonie. Przez kilka lat śpiewała tam z zespołem Nos Raiz (nasze korzenie) pod gołym niebem, na starej przystani przy centralnym placu miasta. Ilekroć brzmiał tam jej głos, tłum gęstniał i nie rozchodził się aż do ostatniej piosenki. Z zespołem nagrała kilka utworów na płytę Conquistador w 2017 roku. Było jednak oczywiste, że talent tej miary potrzebuje światowej ekspozycji. Lucibelę usłyszał nieomylny Jose da Silva, odkrywca Cesarii i właściciel firmy płytowej Lusafrica. Zaprosił ją do studia w Paryżu i znalazł najznakomitszych muzyków na pierwszą autorską płytę. Wkrótce Lucibela pojawiła się na festiwalach i galowych koncertach muzyki kabowerdyjskiej u boku największych artystów Luzofonii. ” – Marcin Kydryński

5.11.19 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Marcin Kydryński prezentuje:
LUCIBELA (Wyspy Zielonego Przylądka)
bilety: 120 zł – I miejsca, 100 zł – II miejsca, 70 zł – miejsca stojące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: https://www.ethnojazz.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.