Koncert „Kobiety mają głos – Pl/Cz/Sk” w Teatrze Polskim! (26.10.19)

2019, archiwum — By on 22 sierpnia 2019 11:58

Koncert „Kobiety mają głos – PL/CZ/SK” w Teatrze Polskim we Wrocławiu!

Renata Przemyk, Natalia Grosiak, Sisa Feherová ze Słowacji oraz Bára Zmeková z Czech – to artystki, które usłyszymy 26 października na scenie Teatru Polskiego podczas koncertu „Kobiety mają głos – PL/CZ/SK”

Koncert odbędzie się w ramach obchodów 30. rocznicy Festiwalu Niezależnej Kultury Czeskiej i Słowackiej, Wrocław 1989.
Festiwal ten był jednym z najważniejszych osiągnięć Solidarności Polsko-Czesko -Słowackiej. Wzięli w nim udział pieśniarze i muzycy rockowi z Czechosłowacji, artyści emigracyjni m.in. Karel Kryl i Jaroslav Hutka, prezentowano filmy czeskiej „nowej fali”. Nie odbyła się niestety zapowiadana wystawa malarstwa i rzeźby niezależnych artystów plastyków z Czechosłowacji, która została aresztowana na granicy w Harrachovie. Zamiast wystawy sztuki odbyła się symboliczna prezentacja pustych ram przekreślonych napisem „Zarekwirowano”. Wielu artystów oraz widzów z Czechosłowacji także zostało zatrzymanych na granicy czesko-polskiej. Mimo granicznych utrudnień do Wrocławia dotarło jednak kilka tysięcy sąsiadów z południa. Niecałe dwa tygodnie później w Pradze rozpoczęła się „aksamitna rewolucja”. Zapoczątkowała ona demokratyczne zmiany i doprowadziła do upadku systemu komunistycznego w Czechosłowacji. Prezydent Vaclav Havel nazwał wrocławski festiwal uwerturą do aksamitnej rewolucji.

W listopadzie 1989 roku na koncertach w Teatrze Polskim we Wrocławiu wystąpili wyłącznie mężczyźni – niezależni bardowie z nieistniejącego już kraju – Czechosłowacja oraz artyści tworzący na emigracji . Po 30 latach scenę symbolicznie przekazujemy we władanie płci pięknej – od dawna wszak wiadomo, że „Kobiety mają głos”!
Naszych południowych sąsiadów reprezentować będą – słowacka piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów – Sisa Feherová oraz czeska wokalistka, autorka tekstów oraz pianistka – Bára Zmeková.
Barw Polski bronić będą wspaniałe wokalistki – Renata Przemyk z zespołem Akustik Trio oraz Natalia Grosiak z Acoustic Trio.
Jak przystało na muzyczne międzynarodowe spotkanie występujące artystki obok swojego repertuaru zaprezentują również specjalnie przygotowane utwory w języku swoich sąsiadów.

26.10.19 godz.19.00 Teatr Polski ul. Zapolskiej 3
Kobiety mają głos – PL/CZ/SK
RENATA PRZEMYK AKUSTIK TRIO
NATALIA GROSIAK & ACOUSTIC TRIO
SISA FEHEROVÁ (Słowacja)
BÁRA ZMEKOVÁ (Czechy)
bilety: 60 zł – I miejsca, 45 zł – II miejsca

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Uwaga, kupuj bilety wyłącznie w autoryzowanych punktach!
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe, systemy odsprzedaży biletów itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Comments are closed.