Mustapha El Boudani – tradycyjna muzyka Sahary w Starym Klasztorze! (21.05.19)

2019, archiwum — By on 31 marca 2019 12:25

Mustapha El Boudani – tradycyjna muzyka Sahary w Starym Klasztorze!

Klub Stary zaprasza 21 maja na występ pochodzącego z Maroka Mustaphy El Boudani, który zaprezentuje tradycyjną muzykę Sahary. Koncert odbędzie się na Letniej Scenie na Dziedzińcu Starego Klasztoru.

Mustapha El Boudani – urodził się w tradycyjnej, wielodzietnej rodzinie Nomadów i pochodzi z południowej części Maroka, z wioski M’Hamid El Ghizalne, która znajduje się u wrót piasków Sahary. Jest wokalistą, gitarzystą i bębniarzem. Gra na kastanietach – karkabat oraz tańczy. Podczas koncertu muzyk prezentuje tradycyjny, autentyczny folklor oraz muzykę saharyjską graną w obecnych czasach (tu – gitara elektryczna). Utwory śpiewane są w języku Hassani (dialekcie Hassaniya). Piosenki opowiadają o przyrodzie, ludziach, zwierzętach, gwiazdach, miłości, Bogu, pustyni . W zależności od rodzaju występu, muzyk często ubrany jest w tradycyjny strój Nomadów.
Pracuje w Stowarzyszeniu Współpracy Polsko-Marokańskiej „Africae Deserta Project” . W Polsce oraz w Maroko od 2015 r. realizuje projekt „Górale na Saharze – Nomadzi w Beskidach”. Razem z muzykami, instruktorami oraz podopiecznymi Fundacji Braci Golec aktywnie bierze udział w różnych imprezach organizowanych na terenie łuku Karpat Polskich. Bierze udział w redykach oraz uczestniczy w imprezach w ramach projektu „Karpaty Łączą”. Koncertuje w całej Europie, ale najlepiej czuje się w Polsce.
Został zaproszony do nagrania wspólnej płyty z zespołem Dikanda. Na płycie „Devla Devla” znajdują się dwie kompozycje tradycyjna „Africa Zina” oraz „ Yamali charme alah”. Razem z zespołem występował na miesięcznej trasie koncertowej w Polsce i za granicą.
Kocha Saharę, ale umiłował sobie nasze góry Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dzięki koncertom poznał różnorodność muzyki, stroju, tradycji górali w całym łuku Karpat Polskich.

Obecnie ukazała się płyta CD El Boudani Mus „Nomad”, na której zagrali również nasi Górale Żywieccy – Kapela Po Pieronie oraz DudySkrzypce (instruktorzy Fundacji Braci Golec)
Muzyk Mustapha El Boudani – grał z takimi zespołami jak” Dikanda – na płycie „Devla Devla”, z Grzechem Piotrowskim – Jazztival w Ustroniu oraz z góralami Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, z synem Mike’a Oldfielda z Lukiem – zespół Gypsyfingers.
„Autentyczna Wirtuozeria” Gazeta Wyborcza 2017
„Prawdziwa Magia Pustyni” Jazz Forum” 2018
Mustapha El Boudani – śpiew, gitara, djembe, kastaniety .

21.05.19 godz.20.00 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
MUSTAPHA EL BOUDANI (Maroko) – tradycyjna muzyka Sahary
bilety: 20 zł – przedsprzedaż, 25 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.