Zion Train & Joint Venture Sound System: 30 YEARS IN DUB! (26.10.18)

2018, archiwum — By on 26 sierpnia 2018 11:42

ZION TRAIN SOUND SYSTEM & JOINT VENTURE SOUND SYSTEM: 30 YEARS IN DUB!
Special guests:
KAPELA ZE WSI WARSZAWA (żeńska F:Reakcja) & BAKSHISH (Jarex & Ania)

26-10-2018 (piątek)
godz. 20:00
Wrocław, Stara Piwnica
bilety: 45 zł – I pula 100 szt., 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu

2018 to 30-lecie czołowej światowej marki cyfrowego dubu Zion Train oraz jednego z pierwszych polskich DJ’skich kolektywów dubowych Joint Venture Sound System. Współpraca tych ekip w Polsce rozpoczęła się w 1996 roku i zapisała się dziesiątkami wspólnych występów. Z tej okazji ruszają w trasę, wsparci gośćmi specjalnymi, którzy mają bardzo dużo wspólnego z jubilatami. Activator z Joint Venture od lat pracuje jako realizator studyjny i koncertowy Kapeli ze Wsi Warszawa, zdobywając z nimi kilka Fryderyków. Zion Train remiksował tę polską gwiazdę world music na albumie „Wymixowanie”. Jarex z Bakshishu występował jako gość JVSS, a jego projekt Tabu Duby otwierał pierwsze polskie koncerty Zion Train. Activator i Zion Train remiksowali Bakshish. Wspólnych wątków na przestrzeni lat jest wiele…

Skład:

ZION TRAIN SOUND SYSTEM: DJ Perch + MC Dubdadda
JOINT VENTURE SOUND SYSTEM: DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I & Activator
KAPELA ZE WSI WARSZAWA żeńska F:Reakcja: Magda Sobczak-Kotnarowska, Sylwia Świątkowska, Ewa Walecka
BAKSHISH: Jarex & Ania

ZION TRAIN
(Wlk. Brytania)

Zion Train to pionierski zespół future dub i pierwszy, który przywiózł do Polski tego typu brzmienia. Należą do pionierów i największych światowych gwiazd działających na styku reggae i nowoczesnej elektronicznej muzyki klubowej. Sukces ich pierwszych albumów „A Passage to Indica”, „Natural Wonders of the World in Dub” oraz „Siren” doprowadził do wydania w 1995 roku kultowego już krążka „Homegrown Fantasy”. Równolegle do Zion Train założyciel i mózg projektu DJ Perch prowadzi projekt Abassi All Stars, udziela się gościnnie jako muzyk, DJ, producent oraz remixuje innych. Należy do najbardziej zapracowanych dub masterów na naszej planecie. Niezmiennie pozostaje wierny idei niezależności w muzyce, pełnej kontroli swojego wizerunku i dorobku oraz nacisku na pozytywny przekaz muzyki.
Zion Train po raz pierwszy pojawili się w Polsce w 1996 roku. Na przestrzeni czasu występowali u nas w różnych składach i oprócz niezliczonej ilości koncertów klubowych, pojawili się na takich czołowych imprezach jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival czy „Tam Gdzie Biją Źródła”. Ich koncert w 2004 roku na Przystanku Woodstock będzie pamiętany jako największy dub show w historii światowej muzyki. Dodatkowo Neil Perch współpracuje producencko z wieloma polskimi artystami – dokonał remixów dla Vavamuffin, Kapeli Ze Wsi Warszawa czy Fireinthehole. Produkcje Zion Train były remixowane i masterowane przez warszawskie Studio As One Activatora Mario Dziurexa i Smoka. To wszystko składa się na ich wyjątkową i niezachwianą pozycję w Polsce.
W 2006 roku zespół opuściła wokalistka Molara i zastąpił ją znany z Nucleus Roots Dubdadda. W 2007 roku wydali kolejny przełomowy album „Live As One” – zdobywcę nagrody za najlepszą dubową płytę roku przyznanej przez jamajską Reggae Academy. Wysoko oceniana jest płyta „State of Mind”, gdzie wśród gości usłyszeć można m.in. Brinsleya Forda z legendarnej grupy reggae Aswad. W marcu 2016 pojawił się krążek „Land of the Blind”, gdzie zaśpiewał m.in. Fitta Warri. Potem ujrzał światło dzienne kolejny album z remixami utworów zespołu „Versions”. DJ Perch nieustannie produkuje dużo remixów i wydaje kolejne single Zion Train, m.in. z Jah9, Micah Shemaiah z Jamajki, australijskim Dub FX, Nish Wadada z Republiki Zielonego Przylądka czy włoskim Lion Warriah.

Linki:

http://www.wobblyweb.com/zt/

https://www.facebook.com/ZionTrainInDub/

video:

Zion Train feat. Lion Warriah – Nah Conquer We

Zion Train – Get Ready

Zion Train feat. Fitta Warri – Permanent Pressure

Zion Train feat. Dub Dadda & Fitta Warri – Roots Man Play / Permanent Pressure

Zion Train live Przystanek Woodstock 2004

Zion Train – Terror Talk

Zion Train reportaż 4funTV 2005

JOINT VENTURE SOUND SYSTEM
(Polska)

Mija okrągłe 30 lat od czasu, kiedy Maken zagrał swoją pierwszą „alternatywną dyskotekę”. Joint Venture kładli podwaliny sceny sound systemowej w Polsce. Zgodnie z hasłem „Szkoła tańca ciężkiego” ich sety okraszone są dubową dynamiką w iście punkowym stylu.

JVSS prezentuje głównie radykalne brzmienia muzyki reggae: electro dub, nowoczesną taneczną muzykę etniczną, reggae jungle, dubstep oraz spory ładunek solidnego reggae. Nie usłyszysz tu przesłodzonych melodii ani tekstów.
Activator to jeden z bardziej doświadczonych polskich specjalistów od dźwięku. Od lat jest stałym akustykiem i producentem Kapela Ze Wsi Warszawa, z którymi zdobył już 5 Fryderyków. Pracował na koncertach i w studio z prawie wszystkimi wielkimi nazwami polskiej sceny reggae i nie tylko. Stworzył remixy m.in. dla Adriana Sherwooda, The Rootsman czy Zion Train. W 2003 roku wytwórnia Home Appliance wydała jego kompilację Activator Mario Dziurex – „Remixy”. Prowadzone przez niego i Jarka „Smoka” Smaka Studio As One odpowiedzialne jest za mastering wydawnictw m.in. Zion Train. W JVSS pełni funkcję dub mastera – wykorzystuje umiejętności posługiwania się efektami na żywo oraz dba o czyste i ekstremalne brzmienie całości sound systemu.
DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie. Od ponad 10 lat w Polskim Radio Czwórka prowadzi cotygodniową audycję „Strefa Dread” promującą reggae, dub i nowoczesną muzykę etniczną. W ramach programu Joint Venture Sound System regularnie prezentował się na żywo na audiowizualnej antenie radia. JVSS występowali z wieloma gośćmi, wśród których wymienić można Reggaeneratora z Vavamuffin, Ghetto Priesta z Asian Dub Foundation, Brother Culture czy Hornsmana Coyote’a. Współprodukowali pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub out of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”.
Na przestrzeni lat zagrali setki imprez w całym kraju i zagranicą (Francja, Wlk. Brytania, Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja) i przeżyli wiele ciekawych przygód.

Linki:

https://www.facebook.com/Jointventuresoundsystem

https://www.facebook.com/studioasone

video:

Joint Venture Sound System – „20 lat prucia głośników”, live 2008

https://youtu.be/dIKd0_HvYZ8

Joint Venture Sound System, Polskie Radio Czwórka, live 2011

Joint Venture Sound System – Reggae na Piaskach, live 2014

https://youtu.be/u30emsOqb48

Joint Venture Sound System live 2004 on tour with Zion Train

26.10.18 godz.20:00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
ZION TRAIN & JOINT VENTURE SOUND SYSTEM: „30 Years In Dub”
bilety: 45 zł – I pula 100 szt., 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.starapiwnica.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Uwaga, kupuj bilety wyłącznie w autoryzowanych punktach!
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe, systemy odsprzedaży biletów itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Comments are closed.