Tomek Wachnowski na Wrocławskim Salonie Jacka Kaczmarskiego (16.10.18)

2018, archiwum — By on 26 sierpnia 2018 11:57

Tomek Wachnowski na Wrocławskim Salonie Jacka Kaczmarskiego

W ramach październikowej odsłony Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. zapraszamy na muzyczne spotkanie z Tomkiem Wachnowskim, jednym z najznakomitszych polskich bardów. 16 października w Starym Klasztorze, Tomek promować będzie swoją najnowszą płytę „Kołomyja i pic”, a drugą część Salonu wypełni tradycyjne wspólne śpiewanie piosenek Jacka Kaczmarskiego.

 

Płyta „Kołomyja i pic” to spotkanie poety z kompozytorem… i wykonawcą. Adam Ochwanowski i Tomek Wachnowski zabierają Państwa w podróż po krainie, w której rzeczywistość przeplata się z ułudą, w której historia spotyka się z dniem dzisiejszym, w której słowo jest ważne, ale otoczone dźwiękami, które je podkreślają treść, a jednocześnie tworzą samodzielną przestrzeń. 13 piosenek o miłości, zdradzie, sztuce, polityce, śmierci i życiu. Prace nad płytą trwały ok. półtora roku. Wszystko zaczęło się od facebookowego spotkania autorów na początku 2017 roku, którego owocem była piosenka „Raport z Aleppo”, która znalazła uznanie dziennikarzy radiowych i znalazła się nawet w propozycjach do Listy Przebojów Programu Trzeciego PR. Nagrań dokonano w Warce, w studiu Kuby Szydło, który jest producentem muzycznym płyty. W nagraniach udział wzięli: Tomek Wachnowski: gitara i śpiew, Bogdan Sabałą: gitary i Kuba Szydło: piano, gitary, bas i perkusja.

” Wchodziliśmy w XXI wiek z ulgą, że zostawiamy za plecami wiek skompromitowany wojnami, Holokaustem, totalitaryzmami, brakiem sprawiedliwości zarówno dziejowej jak i społecznej. Zachłyśnięci demokratycznym powiewem, wolnością i otwartym szeroko światem, straciliśmy czujność, rozsądek i miarę rzeczy. Zatraciliśmy to, co niosła z sobą kultura nasza i innych narodów, która zawsze była, czy nam się to podobało czy nie, spoiwem społecznym. Przestaliśmy się kochać, a wolność stała się dla nas wartością kłopotliwą. Została zbiurokratyzowana, upartyjniona, a etyka uniwersalna zastąpiona została etyką układową. Zatraciliśmy instynkt stadny, a święta ekonomia zatruła nasze umysły. Poza tym Amerykanie i inni wielcy architekci porządku na świecie, skolonizowali naszą podświadomość. Liderzy i oficerowie solidarnościowi, którzy wysiedzieli w więzieniach i ” internatach ” naszą wolność po przejęciu władzy zaczęli oddychać pryncypiami ideowymi zapominając o potrzebach społecznych. Większość zachorowała na potrzebę władzy dożywotniej, poczucie nieśmiertelności i przekonanie, że nikt nie potrafi i nie powinien ich zastąpić. Takie rzeczy nie dzieją się bezkarnie. Świat też popadł w szaleństwo konfliktów religijnych, światopoglądowych, rasowych, etnicznych i innych, co zrodziło nowe konflikty, wojny, tragedie i nową formę wzajemnego unicestwienia się czyli terroryzmu. Znów giną niewinni ludzie, starcy, kobiety i dzieci. Zaledwie 17 lat mija od pożegnania XX wieku a już stajemy na progu zagłady” (fragment wprowadzenia do piosenki „Raport z Aleppo” – Adam Ochwanowski).

 

16.10.18 godz.20.00 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego

TOMEK WACHNOWSKI

bilety: 30 zł – przedsprzedaż, 35 zł – w dniu koncertu

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.