Frik Muzik Festival 2018 – Zacier, Łydka Grubasa i Woda Ski Bla (23.02.18)

2018, archiwum — By on 9 grudnia 2017 16:58

Frik Muzik Festival 2018 – Zacier, Łydka Grubasa i Woda Ski Bla

Najbardziej zwariowana wrocławska impreza powraca!
Po kilku latach przerwy ponownie zapraszamy na FRIK MUZIK FESTIVAL!
23 lutego 2018 r. w Starym Klasztorze dla najlepszej wrocławskiej publiczności zagrają ZACIER, ŁYDKA GRUBASA oraz WODA SKI BLA – bądźcie gotowi na wszystko!
Pierwsza edycja Frik Muzik Festival w 2010 z udziałem gwiazdy stylu humppa, zespołu Eläkeläiset z Finlandii, zakończyła się totalną demolką sceny, upadkiem festiwalu na kilka lat oraz zamknięciem legendarnej sali Wytwórni Filmów Fabularnych – zobaczcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=Sdz1ncYZMUE

ZACIER to zarazem nazwa zespołu i pseudonim artystyczny lidera, Mirosława Jędrasa. Jest on autorem tekstów i muzyki, w zespole śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych, prywatnie jest lekarzem i pracuje w warszawskim szpitalu. Na koncertach towarzyszą mu regularnie syn Michał ‚Mrufka’ Jędras na instrumentach perkusyjnych i Andrzej ‚Dziarski’ Matuszczak na gitarze. Po ostatnim, entuzjastycznie przyjętym albumie „Skazany na Garnek”, w tym roku światło dzienne ujrzał nowy krążek artysty, zatytułowany „Podróże w czasie, czyli park, rower i wiewiórki”. Płyta nagrana została wraz z muzykami projektu Z Całym Szacunkiem Dzika Świnia, w którym uczestniczą między innymi znani z Elektrycznych Gitar Aleksander Korecki i Tomasz Grochowalski, oraz Wojciech Ruciński. Nagrania realizowali zaś Wojciech Jabłoński, muzyk Kultu, oraz Kajetan Aroń.
Zacier już od 11 już lat organizuje w Warszawie Festiwal Twórczości Nieograniczonej ZACIERALIA, na którym regularnie występują tacy artyści jak Kazik Staszewski, Kuba Sienkiewicz czy Olaf Deriglasoff.
Jedną z pierwszych piosenek Zacieru był utwór Odpad Atomowy, którą później wykonywał Kazik Na Żywo oraz Elektryczne Gitary. Z kolejnych płyt pochodziły takie „andergrandowe” przeboje, jak Kebab w cienkim cieście, Niedźwiedź Janusz czy Przypowieść o rybach marnotrwanych. Oprócz płyt wydanych przez wytwórnię, Zacier regularnie nagrywa we własnym studio i udostępnia utwory za darmo na swojej stronie internetowej.

ŁYDKA GRUBASA powstała w 2002 roku jako muzyczny żart stanowiący alternatywę dla „tru metalowej” codzienności muzyków. Od zawsze zespół wykonywał mieszankę stylów muzycznych, z przewagą rocka i metalu. Wszystko to okraszone dosadnym, humorystycznym, polskim tekstem. Zespół na koncie ma trzy studyjne albumy – „Bąż Woa” (2010), „Perpetuum Debile” (2013) i „O-dur C-ból” (2017), wyraźnie ukazujące dorobek muzyczny i tekstowy muzyków. Łydka do maja 2017 roku zagrała niemal trzysta koncertów w całej Polsce, zahaczając między innymi o Przystanek Woodstock, mnóstwo klubów, przeglądów i eventów o zasięgu lokalnym oraz krajowym.
Zespół stara się grać dobrego rocka bez napinki, w szczerym, nienadętym, przyjaznym wydaniu, nie zapominając jednak o istocie ostrego grania, czyli instrumentalnym i wokalnym pazurze. Bardzo również stara się dbać o wysoki poziom wykonania i nagłośnienia na koncertach, mając na uwadze uszy publiczności. Jeśli zaś uda się kogoś dodatkowo skłonić do refleksji i sprawić, by pojął puentę schowaną w prostym na pozór tekście, tym lepiej…
Zespół stanowią:
Bartosz „Hipis” Krusznicki – wokal
Maciej „Ziggy” Charytoniak – wokal, gitara
Artur „Carlos” Wszeborowski – gitara basowa, chórki
Jakub „Rudy” Olszewski – bębny
Dominik „Długi” Skwarczyński – klawisze

WODA SKI BLA – zespół powstał w worku ze skrzyżowania łodzi podwodnej z brojlerem – dziką rasa kurczaka jutlandzkiego. W Paryżu bądź Poznaniu. Niestety nie można do tego dojsć ze wzgledu na pisownię litery „ó” w wyrazie „kołek”. Pierwszy utwór skomponowano ze względu na wycieczkę na Martynikę. Kariera muzyczna rozwija się nadal w kierunku określonym jedynie symbolicznie przez pieśniarzy i tańca z Kowalewa – województwo pomorskie, trzeci słup od lewej. Wpływy wczesnobengalskokrasnoludzkopiękne, z dużym naciskiem na przednie koło psa.
Zepsół jest plątaniną kabli, drutu kolczastego, oraz swoistym miszmasz zupy ogorkowej i jej dwóch braci. Z tym, że należy zauważyć tutaj i wszędzie po kolei przy okazji niezliczonych entuzjastycznych, a także najpiększych fanów muzrockowej jazzyki i przedstawicół pszczół w czynie. Paradne wygibasy myślowe zawarte w przesłaniu, a także swój niepowtarzalny styl zepsół nabył w drodze dyfuzji lub infekcji droga kropelkową od wybitnego fabrykanta gwoździ tudzież i betonu konkretnego, którego to nazwy nie możemy podać gdyż jest ciężka.
Skład Ze Społu:
- węgiel aktywny – około trzech procent
- reszta to praktycznie woda, appendix i azot

23.02.18 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Frik Muzik Festival 2018
ZACIER, ŁYDKA GRUBASA, WODA SKI BLA
bilety: 25 zł – 50 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 30 zł – przedsprzedaż, 35 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon): 45 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.