Percival Schuttenbach i DIRTY SHIRT zagrają w Starej Piwnicy! (14.12.17)

2017, archiwum — By on 9 października 2017 21:28

Percival Schuttenbach i Dirty Shirt zagrają w Starej Piwnicy!

wROCKfest.pl zaprasza na wspólny koncert dwóch czołowych przedstawicieli europejskiego folk-metalu!
9 marca na scenie klubu Stara Piwnica zagrają PERCIVAL SCHUTTENBACH oraz rewelacyjny DIRTY SHIRT z Rumunii, słynący z hardcorowo-metalowych aranżacji folku wschodniej Europy!
Takiej okazji nie można przegapić! Dobra zabawa gwarantowana!

PERCIVAL SCHUTTENBACH – pierwsza i powszechnie uznawana za najlepszą, grupa folk-metalowa w Polsce. Zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do „Wiedźmina 3″ (w swojej medievalnej odsłonie), potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce, twórca ponad 8 albumów. Grupa ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu „Równonoc” – spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych, jest twórcą licznych podprojektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Percival powstał w 1999 roku, członkowie zespołu pochodzą z Lubina i Legnicy. Ogromne doświadczenie sceniczne, wyjątkowe scenografie, światła, udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje to ich znak rozpoznawczy. Dźwięki zespołu w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry The Witcher 3 – Wild Hunt. Grupa gościła na ekranach TV od Szwecji po Serbię, a ich fankluby można znaleźć w Brazylii i Chinach.

DIRTY SHIRT (Rumunia)
Jeśli szukasz oryginalnego zespołu metalowego z unikatowym brzmieniem, znakomitymi występami na żywo i najwyższej jakości nagraniami w studio, Dirty Shirt – z pewnością może być odpowiedzią. Obecnie Dirty Shirt uważany jest za jeden z najlepszych i odnoszących największe sukcesy zespołów rockowych w Rumunii, wielokrotnie pojawia się też na arenie międzynarodowej.
Oprócz doświadczenia scenicznego, ich projekt artystyczny niesie ze sobą ogromny
potencjał. Chociaż ich muzyka oparta jest na nowoczesnym hardcore-metalowym brzmieniu,
Dirty Shirt inspirują się różnymi gatunkami muzycznymi i potrafią odpowiednio je wymieszać. Znani są głównie z łączenia tradycyjnej muzyki wschodnioeuropejskiej z mocnym gitarowym brzmieniem.
Wykorzystanie tradycyjnych akustycznych instrumentów na scenie i w studio sprawia, że ta muzyczna mieszanka jest jeszcze bardziej autentyczna. Ich piosenki są chwytliwe i zachęcają do tańca i odwołują się do szerszej publiczności niż tyko zwolennicy metalu.

9.03.18 godz.20:00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
PERCIVAL SCHUTTENBACH
DIRTY SHIRT (Rumunia)
bilety: 35 zł – 50 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.starapiwnica.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.