SARAKINA Balkan Band oraz wirtuoz gadułki Peyo Peev z Bułgarii – zmiana miejsca koncertu! (22.09.17)

2017, archiwum — By on 8 sierpnia 2017 12:01

SARAKINA Balkan Band oraz wirtuoz gadułki Peyo Peev z Bułgarii – zmiana miejsca koncertu!

W związku z niezbyt przyjazną prognozą pogody piątkowy koncert SARAKINA Balkan Band odbędzie się w klubie muzycznym Alive przy ul. Kolejowej 12, a nie, jak wcześniej zapowiadano, na dziedzińcu Starego Klasztoru. Zakupione bilety zachowują ważność. Zainteresowanych przepraszamy za niedogodności związane ze zmianą miejsca koncertu.

Znany publiczności Ethno Jazz Festivalu zespół SARAKINA Balkan Band właśnie nagrał nową płytę pt. „Balkantron”. Specjalnym gościem nagrania był Peyo Peev z Bułgarii, wirtuoz gry na gadułce (bułgarskie archaiczne skrzypce).
22 września pojawi się niepowtarzalna okazja do wysłuchania ich na żywo!
SARAKINA Balkan Band oraz Peyo Peev z Bułgarii wystąpią w klubie Alive przy ul. Kolejowej 12 w ramach cyklu Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata.

PEYO PEEV jest jednym z najbardziej znanych gadułarzy w Bułgarii. Ukończył Akademię Muzyki i Tańca w Płowdiw, grał w światowej sławy show Riverdance, a obecnie jest solistą Bułgarskiej Narodowej Radiowej Orkiestry Muzyki Ludowej. Uczestniczy w różnych projektach z muzykami jak Theodosii Spassov, Petar Ralchev, Stoyan Yankulov, z którymi koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii.
Jego wirtuozeria, „zapierające dech w piersiach” jazzowe improwizacje, sprawiają że gadułka, instrument o niespotykanej barwie, ukazywany jest w nowym blasku. Peev jest również aranżerem i kompozytorem tworzącym nową bułgarską muzykę, przenoszącym tradycyjne pieśni w nową przestrzeń harmoniczno-dźwiękową.

Zespół SARAKINA to jedyna w swoim rodzaju polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem. Kompozycje i aranżacje z wpływami muzyki bułgarskiej i z elementami improwizacji przenoszą klimaty etniczne do wysmakowanej muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni multiinstrumentaliści, pasjonaci muzyczni, grający na oryginalnych instrumentach jak kaval, dudy, tupan, tambura jak również na akordeonie, klarnecie i kontrabasie.

We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie:
Jacek Grekow – accordion, bagpipes
Jan Mlejnek – tambura, clarinet
Mateusz Bielski – double-bass
Anna Klebus – vocal
Special guest: Peyo Peev – gadulka

22.09.17 godz.20.00 klub Alive, ul. Kolejowej 12
Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata
SARAKINA BALKAN BAND & PEYO PEEV (Bułgaria)
miejsca siedzące: 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu
miejsca stojące (tańczące): 20 zł – przedsprzedaż, 25 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,

Comments are closed.