Wowa z Charkowa i Dziady Kazimierskie na Folkowym Tłustym Czwartku w Starym Klasztorze! (23.02.17)

2017, archiwum — By on 11 stycznia 2017 18:02

Wowa z Charkowa i Dziady Kazimierskie na Folkowym Tłustym Czwartku w Starym Klasztorze!

FOLKOWY TŁUSTY CZWARTEK ma szansę stać się tradycją wrocławskiego klubu Stary Klasztor.
W tym roku na szaloną zabawę w ostatnich dniach karnawału zapraszają: rosyjsko-czesko–polski WOWA Z CHARKOWA z orkiestrą oraz, prowadzone przez znanego z zespołu Łąki Łan, „Paprodziada” – DZIADY KAZIMIERSKIE!
Spotykamy się 23 lutego w Sali Gotyckiej – dobra zabawa gwarantowana :)

WOWA Z CHARKOWA, czyli ska, rosyjski chanson, reggae, folk-rock, folk, rock&roll, cha-cha, a to wszystko po rosyjsku i po polsku :)
„Wowa z Charkowa” to koncert muzyki rozrywkowej doprawiony ochrypłym wokalem, słowiańskim humorem i temperamentem scenicznym. Wowa – z pochodzenia Lech, Czech i Rus – jest autorem tekstów i muzyki. Oprócz utworów autorskich w języku polskim i rosyjskim, w repertuarze znajdują się piosenki takich artystów jak Wladimir Wysocki, grupa Leningrad, 5′nizza oraz kryminalny romans z Odessy.
Zespół ma na koncie ponad 300 koncertów w kraju i za granicą obok takich artystów jak: Lady Pank, Enej, Kult, Gypsy Kings i innych.
W 2014 roku Wowa nagrał piosenkę „Nie dla mienia” do filmu Waldemara Krzystka „Fotograf” oraz zaczął współpracę z reżyserami kina OFFowego, pisząc piosenki i muzykę do filmów.
Grupa zajęła II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Włodzimierza Wysockiego oraz zagrała koncert wieczoru na II Międzynarodowym Festiwalu Zbliżenia Kultur, a także festiwalu Wołodia pod Szczelińcem w lipcu 2015.
Lider zespołu odrzucił zaproszenia do programów telewizji TVN „Mam talent” oraz „X-factor” (2013 rok) co sklasyfikowało grupę jako zespół undergroundowy.
Energią sceniczną, kontaktem z publicznością i bardzo rozrywkową muzyką słowiańskiej duszy, zespół łączy bratnie narody bardziej niż polityka, naftociągi i media razem wzięte…
WOWA Z CHARKOWA – formalnie Waldemar Bajak mówi o sobie:
„W moich żyłach płynie krew rosyjsko-czesko–polska, czyli jestem takim Lechem, Rusem i Czechem jednocześnie. Oprócz mojego ojca i brata w Polsce, jedyna część rodziny, z którą utrzymuję kontakty mieszka w Charkowie – stamtąd też przyjechała po wojnie do Polski moja babcia – Rosjanka – dobrze to miasto wspominam, tam poznałem rodzaj szanso nu – rozrywkowej piosenki z przekazem i stąd właśnie zespół Wowa z Charkowa”.
We Wrocławiu WOWA Z CHARKOWA wystąpi z pełnym zespołem, co nada wykonywanym na koncercie piosenkom pełnego wymiaru i bez wątpienia porwie publicznosć do wspólnej karnawałowej zabawy.

DZIADY KAZIMIERSKIE
Już sama nazwa tej przedziwnej i niesłychanie barwnej formacji wiele mówi o charakterze jej twórczości. Panowie traktując zarówno swoją twórczość, jak i codzienność z przymrużeniem oka, bawią się muzyką jak mało kto. Dziady Kazimierskie łączą w swoim „dziadowskim” graniu miłość do przyrody i równie gorące uczucie do Kazimierza Dolnego.
Przy czym zabawę generuje zarówno ludyczny charakter melodii, jak i specyficzny dowcip bijący z tekstów oraz osobowość wokalisty-wodzireja Włodka „Paprodziada“ Dembowskiego ( wokalisty związanego również z Łąki Łan, November Project czy Cessband’em ) tej jedynej w swoim rodzaju trupy artystyczno-akustyczno-punkowej.
Przewijające się w ich piosenkach wątki „kazimierskie” mają też swój wymiar uniwersalny. Nie musicie się znać ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się nieźle bawić przy tych piosenkach.

23.02.17 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Folkowy Tłusty Czwartek
WOWA Z CHARKOWA
DZIADY KAZIMIERSKIE
bilety: 20 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl , 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon): 35 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.