L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE (08.10.16)

2016, archiwum — By on 20 września 2016 15:09

luc

Dzień po premierze płyty L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE zapraszamy do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert i release party niezwykłego wydawnictwa. Uczcijmy wspólnie 2 lata prac i przygotowań nad projektem.

L.U.C wystąpi z eksperymentalnym, nieograniczonym Big Bandem REBEL BABEL ENSEMBLE, którego podstawą są hip-hopowo – folkowe partytury wykonywane przez różne lokalne orkiestry dęte na kolejnych koncertach i performensach w całej Europie.
W tym szalonym, niezwykle głośnym i energetycznym projekcie wzięło udział już kilkunastu raperów (Grubson, Joka, Mesajah, Małpa, Bisz, Hades, Wena – Polska, Promoe – Szwecja, Rapsusklei – Hiszpania, Woyza – Galicja) i ponad pół tysiąca muzyków brassowych z różnych krajów starego kontynentu.
Trzonem nowatorskiego projektu jest laureat wielu nagród kulturalnych L.U.C wraz z duńskim performerem i kompozytorem Janem Feat’em, który odpowiada za kompozycje orkiestry. Koncerty tego projektu łączą różne środowiska muzyków, raperów i kompozytorów z odległych regionów kreując kulturowy dialog. Artyści promują pokój i miłość eksponując uroki odmiennych brzmień i języków. Rebel Babel zaskakuje i niesie do społeczeństwa pozytywne wibracje także poprzez liczne happaningi i performensy, w których można poczuć z bliska przyjemny tembr żywego podmuchu.
Orkiestra grała już np. pod dyrygenturą ruchomych schodów barcelońskiego metra, na jednym z madryckich skrzyżowań wykonywała koncert na orkiestrę i klaksony samochodowe, w Toruniu połączyła naraz 10 orkiestr z 3 województw, a na krakowskiej Tauron Arena przy okazji zamknięcia Mistrzostw Europy w piłce ręcznej wykonała symfonię z tysiącami kibiców grającymi na trąbkach stadionowych.
Również w Starym Klasztorze szykuje się niezwykłe wydarzenie, które ma szansę przejść do muzycznej historii Wrocławia.
Projekt powstał pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
foto: Marta Kacprzak/ Agencja LIVE

8.10.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE
bilety: 45 zł – przedsprzedaż, 55 zł w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon): 60 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.