Ariel Ramirez i Dominika Białostocka – Tango y Folclore w Starym Klasztorze! (21.09.16)

2016, archiwum — By on 8 sierpnia 2016 11:28

Ariel Ramirez i Dominika Białostocka – Tango y Folclore w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza wielbicieli muzyki argentyńskiej na koncert duetu Tango y Folclore, który tworzą Ariel Ramirez oraz Dominika Białostocka.
Koncert odbędzie się 21 września w klubie Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1.
W programie koncertu usłyszymy kompozycje Ariela Ramireza (Misa Criola, Alfonsina y el Mar) i Astora Piazzolli (Oblivion, Los Suenos, Vuelvo al Sur, Ausencias, Ave Maria) oraz tradycyjne tanga i milongi argentyńskie (Por una Cabeza, Canaro en Paris, Garua, Milonga de mis Amores) a także liczne przykłady folkloru argentyńskiego w autorskich opracowaniach zespołu (zamba, chacarera, gato, chamame, huella, chaya, takirari i in.).
Duet Tango y Folclore, który współtworzą Dominika Białostocka i Ariel Ramirez, to zespół argentyńsko-polski, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki popularnej Południowej Ameryki, w szczególności tańców i pieśni argentyńskich.

Ariel Ramirez pochodzi z Argentyny z prowincji Cordoba, jest wirtuozem rzadko spotykanego obecnie instrumentu – bandoneonu. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. z wybitnym argentyńskim skrzypkiem – Nestorem Garnicą, wokalistą -Marcelo Toledo, kubańskim wokalistą – El Muso (były członek znanej grupy Buena Vista Social Club) etc. Wraz z zespołami, których był członkiem, koncertował w wielu krajach Południowej Ameryki: Chile, Brazylii, Paragwaju, Peru, Boliwii, Urugwaju, Wenezueli. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody na festiwalach folklorystycznych w Południowej Ameryce, wykonując utwory folkloru argentyńskiego i tango.
Od roku 2010 Ariel mieszka w Polsce, gdzie założył zespół Ariel Ramirez Tango, wraz z którym koncertuje w Europie. W trakcie pięciu lat działalności zespół wykonał kilkaset koncertów i nagrał dwie płyty „Aires” i „Nuevos Aires”, na których znajdują się głównie tradycyjne tanga argentyńskie, kompozycje Astora Piazzolli oraz popularne tematy latynoamerykańskie.
W duecie z Dominiką Białostocką artysta wykonuje przede wszystkim muzykę z kręgu folkloru argentyńskiego, a więc nie tylko tanga i milongi, ale całe bogactwo tradycyjnych tańców i pieśni wprost ze swojej ojczyzny.

Dominika Białostocka pochodzi z Wrocławia. Jest absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności doskonaliła także podczas licznych kursów gitarowych u wybitnych indywidualności muzycznych z całego świata. Jest laureatką wielu nagród na konkursach gitarowych w Polsce oraz za granicą.
Dominika koncertowała jako solistka oraz członek zespołu w wielu miastach Polski oraz w krajach Europy (Niemcy, Francja, Austria, Włochy). Jako uczennica liceum była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury i Sztuki. W wieku 16 lat nagrała płytę kompaktową w towarzystwie argentyńskiego gitarzysty i kompozytora Jorge Cardoso („Suite De Los Mita- I”).
Od ponad 15 lat zajmuje się działalnością pedagogiczną; wraz ze Szkołą Muzyczną Yamaha we Wrocławiu organizuje  cyklicznie festiwal  GitPOWERfest integrujący amatorskie środowisko gitarowe. Jest autorką wielu  transkrypcji i opracowań na gitarę solo oraz zespoły z udziałem gitary.
Współpracuje z artystami i zespołami wykonującymi różne gatunki muzyczne (klasyka, folk, reggae, muzyka popularna). Wraz z Arielem Ramirezem współtworzy projekt Ariel Ramirez Tango oraz duet Tango y Folclore.

21.09.16 godz.20.00 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze
ARIEL RAMIREZ & DOMINIKA BIAŁOSTOCKA – Tango y Folclore
miejsca siedzące: 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu
miejsca stojące: 20 zł – przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.