TRILOK GURTU – czarodziej perkusji z Indii zagra we Wrocławiu! (28.09.16)

2016, archiwum — By on 13 kwietnia 2016 13:32

TRILOK GURTU – czarodziej perkusji z Indii zagra we Wrocławiu!

Światowej klasy wirtuoz instrumentów perkusyjnych Trilok Gurtu, wystąpi we Wrocławiu z okazji obchodów X-lecia Ethno Jazz Festivalu.
Koncert odbędzie się 28 września w klimatycznej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

W ciągu swojej 30 – letniej działalności Trilok współpracował z wieloma artystami najwyższej klasy. Obecnie jest jednym z najbardziej wpływowych współczesnych muzyków jazzowych. Światową sławę przyniosło mu połączenie muzyki indyjskiej z jazzem.
Trilok Gurtu urodził się w bardzo muzykalnej rodzinie w Bombaju. Miłość do muzyki wyniósł od swojej matki, Shobha Gurtu, słynnej indyjskiej piosenkarki.
World music stało się ulubionym gatunkiem muzycznym dla Triloka; występował i nagrywał z gwiazdami znanymi publiczności Ethno Jazz Festivalu, takimi jak: Salif Keita, Oumou Sangare, Angelique Kidjo, Omara Portuondo, a także legedą śpiewu gardłowego – Huun Huur Tu.
Początki jego kariery sięgają lat 80, gdy rozpoczął współpracę z Johnem McLaughlinem w The John McLaughlin Trio, towarzysząc im przez 4 lata. Następnie w 1993 roku Trilok stworzył własne trio. Widzowie byli oczarowani jego kompozycjami, które łączyły subtelne hinduskie rytmy i śpiew z elementami nowoczesnego jazzu i rocka. Wkrótce zespół został rozszerzony do kwartetu, a trasy koncertowe poszerzone o amerykańskie wybrzeża i najdalsze zakątki Europy.
Trilok Gurtu stał się popularnym i regularnym gościem w wielu europejskich i amerykańskich miastach. Pod koniec lat 90-tych odbył tournee po całym świecie i pojawiał się na najważniejszych festiwalach, gdzie występował u boku wielkich artystów sceny rockowej jak Bob Dylan, Eric Clapton, czy REM, jak również wraz kolegami z nurtu world music, takimi jak Youssou N’Dour, Baaba Maal, Cesaria Evora i Salif Keita.
Poprzez swój unikalny geniusz, który odgrywa ważną rolę w tworzeniu najlepszych dzieł jego muzycznych kolegów jak John McLaughlin, Joe Zawinul, Dave Holland czy Jan Garbarek – Trilok Gurtu uzyskał pozycję jednego z największych na świecie innowatorów sztuki.
Mimo, że jego podejście do grania i komponowania wymyka się wszelkim klasyfikacjom, to jest ono zbudowane na solidnym i głębokim zrozumieniem wielu światowych stylów. Jego kompozycje i brzmienie są uniwersalne, osobiste oraz kreowane przez ogromną miłość do muzyki i dyscyplinę.
Każdy jego koncert to muzyczny spektakl i mistyczne przeżycie, o czym przekonać się będzie można już we wrześniu we Wrocławiu.
Zespół wystąpi w składzie:
TRILOK GURTU – drums, percussion, tabla, voice, leader
JONATHAN IHLENFELD CUNIADO – bass
TULUG TIRPAN – acoustic piano, keyboards
FREDERICK KÖSTER – trumpet

28.09.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
X lat Ethno Jazz Festival
TRILOK GURTU New Band
bilety: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.