Premiera najnowszej płyty JOÃO DE SOUSA w Starym Klasztorze! (12.05.16)

2016, archiwum — By on 8 kwietnia 2016 07:52

Premiera najnowszej płyty JOÃO DE SOUSA w Starym Klasztorze!

Premiera najnowszej płyty „LUTA” naszego wrocławskiego Portugalczyka, João de Sousa 12 maja w Starym Klasztorze! Klasztor Stary, ale piosenki nowe :)
Będziecie mogli usłyszeć jego pomysł na mieszankę portugalskiego fado z muzyką świata i polską nutą. A wszystko to w aranżacjach na sześcioosobowy zespół.

João de Sousa, wokalista, gitarzysta i kompozytor pochodzący z Porto w Portugalii.
Szerszej publiczności znany jest jako finalista 4. edycji programu X-Factor. Współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego.
Po sukcesie projektu i płyty João de Sousa & Fado Polaco w 2012 roku, setkach koncertów w Polsce, Niemczech oraz Portugalii, João wraca z najnowszym albumem Luta. Nadal pobrzmiewają w nim nuty fado oraz muzyki luzofońskiej, ale w jedenastu autorskich utworach znalazła się jeszcze inna paleta barw – przede wszystkim jazz, także reggae, hip-hop i muzyka alternatywna.
Ta płyta jest od początku do końca wizją João, który debiutuje tu w roli producenta. Piosenki śpiewane są głównie po portugalsku, również po polsku (autorstwa poety i muzyka Filipa Zawady), hiszpańsku, angielsku. João opisuje w nich własne emocje
i obserwowaną codzienność współczesnego świata. Choć pochodzenie artysty ma bardzo duży wpływ na jego twórczość, bo wciąż echem odbija się w niej portugalskie saudade (tęsknota), czerpie on także inspiracje z muzyki polskiej (stąd nietypowe dla tego gatunku, interesujące połączenie brzmienia trąbki i skrzypiec).
Luta to płyta nastrojowa – z jednej strony pogodna, z drugiej nieco zadumana, ale przede wszystkim przebojowa. Fado w wykonaniu João brzmi nowocześnie i świeżo – to fado nowego pokolenia.
Portugalski artysta nie boi się również sięgać po polskie szlagiery, takie jak piosenki Ewy Demarczyk (Groszki i róże) czy Henryka Warsa (Miłość ci wszystko wybaczy), interpretując je w sobie tylko właściwy sposób, z charakterystyczną melancholią.

Skład zespołu:
Joao de Sousa – wokal i gitara
Dominik Gawroński – trąbka
Karolina Krężelewska – skrzypce
Jacek Greń – piano
Marcin Spera – bas
Wojtek Buliński – perkusja

12.05.16 godz.20.00 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze
JOÃO DE SOUSA: „Luta”
miejsca siedzace: 35 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 40 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem
miejsca stojące: 20 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 25 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.