SELAH SUE wystąpi na festiwalu 3-Majówka 2016 we Wrocławiu!

2016, archiwum — By on 21 marca 2016 11:08

SELAH SUE wystąpi na festiwalu 3-Majówka 2016 we Wrocławiu!

Uwielbiana przez polską publiczność belgijska wokalistka SELAH SUE zamyka gwiazdorską obsadę 3-Majówki 2016 we Wrocławiu!
Festiwal 3-Majówka wyrósł na jedną z najważniejszych imprez muzycznych w kraju – w tym roku potrwa aż trzy dni i połączy się z kultowym już Gitarowym Rekordem Guinnessa. Udział grającej na gitarze Selah Sue, uważanej za jedno z największych objawień muzyki soulowej XXI wieku, która wystąpi 2 maja, doskonale połączy obie te imprezy!
W długi majowy weekend warto odwiedzić Europejską Stolicą Kultury, którą w tym roku jest Wrocław.

Selah Sue, naprawdę nazywa się Sanne Putseys i uznawana jest za europejską następczynię Erykah Badu i Lauryn Hill. Obdarzona nietuzinkową urodą młoda Belgijka jest sensacją na rynku muzycznym ostatnich lat. Wydana w 2011 roku debiutancka płyta zatytułowana po prostu „Selah Sue” odniosła oszałamiający sukces. Rewelacyjne single „This World” oraz „Raggamuffin” podbiły europejskie listy przebojów. Proponowana przez nią mieszanka najlepszej jakości soulu, funku, reggae, rocka, hip-hopu i popu zachwyciła samego Prince’a. Oczarowany jej talentem Książę zaproponował Selah towarzyszenie mu podczas koncertu w Antwerpii. W studiu przy pracy nad debiutancką płytą towarzyszyły jej największe gwiazdy muzyki soul, m.in. Nneka, a produkcyjnie wspomogła ją Me’shell Ndegeocello. Większość piosenek Selah napisała sama. Krytycy muzyczni uznali, że Janelle Monae i M.I.A. rośnie groźna konkurentka, której muzyczne horyzonty nie mają żadnych ograniczeń. Pod koniec października 2012 roku Sue zagrała podczas ceremonii ślubu pary królewskiej w Luksemburgu!

30 marca 2015 roku ukazał się drugi album Selah Sue – „Reason”. Oszałamiająca mieszanka popu i soulu z brzmieniami triphopu, electro i house (jednym z producentów „Reason” był Hudson Mohawke) i znakomite kompozycje udowodniły, że sukces Belgijki był absolutnie nieprzypadkowy. Kiedy cztery lata temu Selah Sue występowała we Wrocławiu po raz pierwszy w ramach cyklu City Sounds, była nadzieją europejskiej sceny soulowej. Teraz jest zdecydowanie nadzieją spełnioną.

Impreza jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

3-Majówka 2016 – najlepszy (nie tylko) rockowy festiwal w mieście!
Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław

1.05.16 godz. 17.30
Within Temptation, Guano Apes, Status Quo, Dragonforce, Dżem, Scott Henderson
bilety: 80 zł – do 10.04, 30 zł – ulgowe dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016

2.05.16, godz.15.00
Selah Sue, Hey, Brodka, Artur Rojek, Mela Koteluk, Jelonek, Gooral, Taco Hemingway, Kortez, Krzysztof Zalewski, Kult, Fisz Emade Tworzywo, Lao Che
bilety: 60 zł – do 31.03
3.05.16, godz.15.00
Dawid Podsiadło, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Domowe Melodie, Organek, Pidżama Porno, Happysad, Skalpel, Coma, Maria Peszek, Łąki Łan, Kamp!
bilety: 60 zł – do 31.03

Karnety: 88 zł – karnet 2-dniowy ( 2 i 3 maja), 120 zł – karnet 3-dniowy (1,2 i maja)
Uwaga, promocyjna cena tylko do końca marca 2016!

Bilety i karnety dostępne w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl

Comments are closed.