AMADOU & MARIAM zagrają we Wrocławiu! (25.06.2016)

2016, archiwum — By on 1 marca 2016 11:49

AMADOU & MARIAM zagrają we Wrocławiu!

Duet AMADOU & MARIAM z Mali, światowej sławy gwiazda, jeden z najważniejszych przedstawicieli world music, otwiera listę wykonawców jacy wystąpią podczas dwudniowej imprezy „Noc Świętojańska” organizowanej w ramach Święta Wrocławia – WrocLove Fest 2016.
Koncert niewidomych małżonków z Mali odbędzie się 25 czerwca we wrocławskiej Hali Stulecia, a już wkrótce poznamy kolejne gwiazdy WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016, który ma szansę dołączyć do grona najważniejszych imprez folkowych nie tylko w Polsce.

Amadou Bagayoko był gitarzystą Ambassadeurs du Motel de Bamako, najsłynniejszego zespołu Afryki końca lat 60-tych. Mariam Doumbia śpiewała na tradycyjnych festynach. Oboje są niewidomi. Poznali się w Instytucie dla Niedowidzących w Bamako, stolicy Mali. Od tamtej pory stali się nierozłączną parą.
Ich koncerty to widowiskowe arcydzieła, które zapełniają wielkie sale koncertowe rozśpiewaną i roztańczoną publicznością. O ich popularności świadczą występy na największych festiwalach Europy: Sziget, Roskilde czy polski Opener.
W ostatnich latach Amadou & Mariam zagrali wspólne trasy z Coldplay i U2, tworzyli z Davidem Gilmourem i Johnym Marrem. Zagrali też koncert z okazji ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla Barackowi Obamie oraz wystąpili na otwarciu dwóch ostatnich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Swoich umiejętności produkcyjnych użyczyli im Manu Chao i Damon Albarn, dzięki czemu Amadou & Mariam pracowali z największymi twórcami współczesnego rocka przy projekcie Albarna „Africa Express” i różnych projektów na skrzyżowaniu kultur, jak np. „L’Afrik C’est Chic”.
Każdy nowy album duetu małżonków z Mali wzrusza i otwiera nowe ścieżki muzyczne. Zachowuje przy tym najbardziej rozpoznawane elementy ich twórczości: wyjątkową płynność, przejmujące brzmienie elektrycznej gitary Amadou i magiczne współbrzmienie obu głosów. Te właśnie cechy przyniosły im ogólnoświatową popularność.
Wraz z rosnącą popularnością duetu na całym świecie, wzrosła też skala i zasięg ambicji muzycznych. Amadou często powtarzał, że dzielenie się piosenkami i pomysłami z innymi muzykami oraz szukanie nowych dróg wyrazu, jest najbardziej pasjonującą przygodą, jaka może spotkać muzyka.
I właśnie na tej otwartości i współpracy z różnymi muzykami zasadza się główny sens nowego albumu pt. „Folila”, który to album artyści będą promować na wrocławskim koncercie w ramach WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016 .
Do zobaczenia we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

25.06.16 Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław
WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016
AMADOU & MARIAM…
… kolejne gwiazdy wkrótce

Sprzedaż biletów rozpocznie się 4 marca
Bilety będą dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl

Comments are closed.