PSIO CREW powraca – koncert w Starym Klasztorze! (10.03.16)

2016, archiwum — By on 28 grudnia 2015 22:25

PSIO CREW powraca – koncert w Starym Klasztorze

Fanom eklektyzmu muzycznego mocno zakorzenionego w folklorze nie trzeba przedstawiać grupy, ale warto przekazać dobrą nowinę, PSIO CREW po kilkuletniej nieobecności powraca!
GOORAL wraz z całą ekipą tworzącą PSIO CREW wystąpią we Wrocławiu 10 marca.
Koncert odbędzie się w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1. Obecność obowiązkowa – dobra zabawa gwarantowana!

Formacja Psio Crew działalność muzyczną rozpoczęła w 2004 roku w Bielsku-Białej. Nowatorskie połącznie tradycyjnych melodii z elementami drum and bass, trip hop i dub zrobiło spore zamieszanie na scenie muzycznej w kraju i zagranicą, a zestawienie góralskiego śpiewu z beatboxem stało się oryginalną wizytówka zespołu. Dotychczas twórcze eksperymenty Psio Crew przeprowadzone na muzyce ludowej zostały zapisane na debiutanckim albumie „Szumi Jawor Soundsystem”, który ukazał się w 2007 roku. Jak można przeczytać na okładce albumu, ,,płyta powstała z potrzeby tworzenia oraz z radości poruszania się w otwartej przestrzeni muzyki jednoczącej stary i nowy czas”. Album jest dowodem potwierdzającym tezę, iż muzyka nie posiada granic a eklektyzm stylistyczny nie dzieli, a mnoży odbiorców.
Psio Crew zagrało na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach, m.in. Siget Festival (Budapeszt, Węgry), Fusion Festival (Larz, Niemcy), Open’er Festival (Polska), Przystanek Woodstock (Polska), Terra Polska (Berlin, Niemcy), Colours of Ostrava (Czechy).
Kapela Psio Crew reprezentowała Polskę w Izraelu na festiwalu Jerusalem Art&Craft Fair oraz podczas dni polskich w Baku w Azerbejdżanie. Zespół wystąpił również w słynnym klubie jazzowym Porgy&Bess w Wiedniu, na Lotos Jazz Festiwal Zadymka Jazzowa w Bielsku-Białej oraz w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie wywołując entuzjazm zróżnicowanej i wymagającej publiczność.
W 2006 r. grupa otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Majówka Tatrzańska w Zakopanem oraz III nagrodę podczas konkursu organizowanego przez Polskie Radio w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. W 2007 r. zespół otrzymał Machinera, nagrodę przyznawaną przez miesięcznik Machina za interesujący debiut muzyczny, w 2008 roku Psio Crew zostało nominowane do Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Etno/Folk i Nowa Twarz Fonografii. W roku 2009 zespół wziął udział w projekcie „Strefa Artystyczna” realizowanym w Tibilisi. W ramach projektu powstał wspólny polsko-gruzińsko-afrykański utwór „Sissa”, który współtworzyli : gruziński chór Chweneburebi oraz senegalski artysta Mamadou Diouf.
Obecnie zespół reaktywował swoją działalność i pracuje nad nowym materiałem muzycznym, który planuje zamieścić na drugiej płycie.

Zespół Psio Crew wystąpi w następującym składzie:
Katarzyna „Katka” Dyga-Szymonowicz – śpiew
Anna Dobija – śpiew, skrzypce
Mateusz „Gooral” Górny – syntezatory, elektronika, beatbox
Mikołaj Stachura – perkusja
Maciej „Kamer” Szymonowicz – śpiew, kontrabas, piszczałka postna, beatbox

10.03.16 godz.20.00 Stary Klasztorz, ul. Purkyniego 1
PSIO CREW
bilety: 30 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące (balkon): 45 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.