GLEN HANSARD we Wrocławiu! (29.02.16)

2016, archiwum — By on 25 listopada 2015 20:26

GLEN HANSARD we Wrocławiu! 

Glen Hansard rozpocznie trasę koncertową po Polsce 29 lutego w klubie Stary Klasztor (Sala Gotycka) w ramach cyklu City Sounds.
Muzyk przyjedzie do naszego kraju w ramach promocji najnowszej płyty – „Didn’t He Ramble” – która ukazała się we wrześniu.

W 2006 roku Glen Hansard wystąpił w filmie „Once”, za piosenkę do którego wraz z partnerującą mu czeską wokalistką Marketą Irglovą dostał w roku 2007 Oscara. Film okazał się momentem przełomowym w życiu muzyka i zapewnił mu popularność poza ojczyzną.
Po sukcesie „Once” i towarzyszącego produkcji soundtracku Hansard i Irglova stworzyli zespół The Swell Season, którego płyty zostały przyjęte ze sporym entuzjazmem środowiska muzycznego i fanów.

Rok 2015 przyniósł premierę drugiego solowego krążka Glena Hansarda.
Album „Didn’t He Ramble” ukazał się 18 września nakładem wytwórni Anti-Records. Po sukcesie pierwszego wydawnictwa – „Rhythm and Repose” z 2012 roku – fani na całym świecie czekali na nowy materiał. „Didn’t He Ramble” to efekt dwóch lat nagrań w studiach w Chicago, Nowym Jorku i Francji. Płyta powstała więc poniekąd w drodze. W produkcji Hansardowi pomogli Thomas Bartlett, znany ze współpracy z The National czy Sufjanem Stevensem i dobry znajomy David Odlum, z którym Glen grał w The Frames. Na płycie wybrzmiewają echa północnego Dublina czy old schoolowego gospel-soulu, ale nie brakuje też prostych i pięknych melodii, za które fani pokochali brzmienie Hansarda. Pojawiają się też goście – usłyszeć można m.in. Johna Sheahana z The Dubliners i Sama Beama z Iron and Wine.

29.02.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
City Sounds:
GLEN HANSARD
bilety: 99 zł – 200 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 110 zł – pozostałe
miejsca siedzące ( balkon) – 130 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.