MAJA SIKOROWSKA & SOKÓŁ ORKESTAR – bałkańskie szaleństwo w Starym Klasztorze! (07.04.15)

2016, archiwum — By on 2 października 2015 17:06

MAJA SIKOROWSKA & SOKÓŁ ORKESTAR – bałkańskie szaleństwo w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza na kolejna odsłonę bałkańskich wieczorów w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze!
7 kwietnia Wrocław odwiedzą wspólnie po raz pierwszy MAJA SIKOROWSKA, córka znanego barda, śpiewająca z zespołami Pod Budą i Kroke oraz SOKÓŁ ORKESTAR, jedna z najważniejszych polskich orkiestr dętych inspirowanych muzyką Bałkanów, laureat legendarnego festiwalu w serbskiej Gučy.

SOKÓŁ ORKESTAR to zespół z Krakowa, będący unikatem na polskiej scenie muzycznej. Potężna dawka słowiańskiej energii, unikalny styl grania charakterystyczny dla Bałkanów, oryginalny repertuar oraz piorunująca siła instrumentów dętych blaszanych w ethno-rockowej odsłonie!
Wraz z Mają Sikorowską przygotowują wspólną płytę, która utrzymana będzie w bałkańskiej stylistyce z polskimi i greckimi piosenkami.  Jej wydanie przewidziana jest na rok 2015, a na koncercie usłyszymy utwory z tej właśnie płyty.
Sokół Orkestar z Mają Sikorowską z łatwością zdobywa sympatię publiczności gwarantując jej szaloną zabawę, wirtuozowski poziom wykonawczy i niezapomniane muzyczne przeżycia.

MAJA SIKOROWSKA
Urodzona w Krakowie, córka Andrzeja Sikorowskiego. Wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu a także licencjat na krakowskiej AWF. Przez wiele lat wokalistka zespołu Pod Budą z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje z zespołem własnym u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków. Wspólnie z  Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę „Kraków-Saloniki” (platynowa płyta), nominowaną w 2006r do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami „Śniegu cieniutki opłatek” a w 2010 roku ukazał się ich najnowszy album „Sprawa rodzinna”. Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 roku nagrała płytę „Avra”- poruszające współbrzmienie głosu i instrumentów przenosi słuchaczy w inne rejony Europy..

SOKÓŁ ORKESTAR to projekt będący odzwierciedleniem  fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie… Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.

7.04.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
MAJA SIKOROWSKA & SOKÓŁ ORKESTAR
miejsca stojące: 30 zł – przedsprzedaż, 35 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące: 50 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Comments are closed.