Nervy (10.11.15) – ODWOŁANY!

2015, archiwum — By on 29 września 2015 14:26

Zapraszamy Państwa na trasę koncertową zespołu NERVY ! Niebanalne połączenie rasowej elektroniki, głębi instrumentów dętych z żywą perkusją przeniosą Państwa w świat niekończącej się wyobraźni !

Zespół NERVY, to nowa inicjatywa dobrze znanych twórców, Igora Boxx’a z zespołu SKALPEL i Agim’a Dzeljilji z zespołu OSZIBARACK. Postanowili połączyć swoja wrażliwość i doświadczenie powołując do życia nowy muzyczny byt w, którym jest zawarta synteza wspólnych fascynacji od Reicha, Ligeti’ego, Moondoga, po Yello czy New Order. Chwile później do składu dołączył Jan Emil Młynarski, który swa gra na perkusji dodał kolejny element do tej nieprzewidywalnej muzycznej układanki. A tak pisze o projekcie Marcin Staniszewski:

„(…)To nie jest muzyka dla ludzi o sercach płochliwych. Nie znajdziecie tu równo przyciętych zwrotek i refrenów. Nie brakuje za to brawurowej żonglerki rytmem (tak, jak w „manai” albo „noico”), transowej motoryki i psychodelicznych brzmień, których pochodzenia nie sposób dojść – zaawansowany sampling miesza się tu z modularnym szaleństwem i energią żywej perkusji, a wszystko to rośnie na wyjątkowo żyznym gruncie wyobraźni zespołu NERVY”

Koncertowy skład zespołu tworzą:

Agim Dzeljilji – syntezatory, sample , produkcja
Jurek Markuszewski – bębny
Tomasz Kasiukiewicz – puzon 1
Marcin Wołowiec – puzon 2
Mateusz Feliński – waltornia 1
Czesław Czopka – waltornia 2
Grzegorz Pastuszka – tuba
Robert Kamalski – sax tenor, sopran
Tomasz Pruchnicki – sax sopran, flet poprzeczny

Bilety

STANDARD – 35 zł
dostępna do wyczerpania,
najpóźniej do
Pon, 09 list 2015 23:59

Comments are closed.