GOORAL – wybuchowa mieszanka muzyczna w Starym Klasztorze! (23.10.15)

2015, archiwum — By on 10 września 2015 16:23

GOORAL – wybuchowa mieszanka muzyczna w Starym Klasztorze!

23 października klub muzyczny Stary Klasztor będzie miejscem szalonej zabawy przy góralskich i nowoczesnych dźwiękach.
Znaną miłośnikom dobrej muzyki Salą Gotycką przy ul. Purkyniego zawładnie GOORAL!

Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.
Gooral mógł najprawdopodobniej zasłynąć w 2003 roku remiksem „Whola lotta love” Led Zeppelin. Demówka z utworem dostała się w ręce kultowego radia Bis. Ktoś umieścił utwór na liście przebojów. Z tego co pamięta Gooral, utwór zadebiutował na drugim miejscu i to bylo jedyne notowanie dla tego utworu. Gooral do dzisiaj sie zastanawia, czy prośba zdjęcia go z anteny to byl szacun dla Led Zeppelin, czy zwykły strach…
Popularność zaczął zdobywac po założeniu Psio Crew, za które dostał m.in najlepszy debiut od Piotra Metza i Machiny, grając na Sziget, Colours of Ostrava, czy w Porgy and Bess.
Potem zrobił Etno Elektro. Jego muzyką reklamował się Heineken Opener i Coke Festival, na których to festiwalach grał równocześnie z Prince i Keny Westem zapełniajac koncerty kilkutysiecznym tłumem.
Później Owsiak zaproponował bielszczaninowi współprace z Mazowszem i Woodstock drugi raz oszalał. Dlaczego mozna zobaczyc na jednym z najpopularniejszych filmow na Youtube z tego festiwaluhttp://www.youtube.com/watch?v=-qZWl0oyWBc
„Kto zajmuje się muzyka w tym kraju i go dzis tu nie ma, ten jest podwójna dupą z uszami” – powiedział Jurek Owsiak po występie Goorala z Mazowszem.
Teraz Gooral wydaje wraz z menagerem Łukaszem Adamczewskim we własnej wytworni Kardiogram Tune płytę „Better Place” pieczętując współpracę z Anną Wiosną Rogowską i Maciejem Kamerem Szymonowiczem, po wspólnych wystepach m.in. u boku Woodkid czy Foreign Beggears.
Wczesniej udźwiękowił film Franka Hurleya “South” z 1919 roku udowadniajac ze potrafi nie tylko grać jako headliner prawie godzine bisów w Duseldorffie, ale także stworzyć ścieżkę ambientową do filmu.
Obecnie pracuje m.in nad interpretacją Marka Grechuty, a przerwę w jego trasie koncertowej można bylo zauważyc ostatni raz 6 lat temu, zaraz po odejsciu z Psio Crew, czego do dziś żaluje Maciej Szajkowski z „Kapeli ze wsi Warszawa”.
Gooral nie powiedzial ostatniego zdania, a raczej dopiero „jak jasny gwint” rozkręca się…

Oficjlane plyty Goorala:
„Szumi Jawor Soundsystem” (Psio Crew) – 2007 (Nominacje do Fryderykow, 3 miejsce na Nowej Tradycji)
Muzyka do filmu Franka Hurleya “South” z 1919 roku – 2009
„Ethno Elektro” – 2011
Gooral & Mazowsze dvd i cd – 2013
„Better Place” – 2014
23.10.15 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
GOORAL
35 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl,
40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące (balkon): 50 zł
Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Comments are closed.