TANGHETTO – mistrzowie electrotango z Buenos Aires zagrają w Starym Klasztorze! (05.10.2015)

2015, archiwum — By on 6 lipca 2015 14:26

TANGHETTO – mistrzowie electrotango z Buenos Aires zagrają w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza na kolejny wspaniały wieczór w rytmach oryginalnego tanga wprost z Argentyny. 5 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1, następcy Gotan Project i Bajofondo, grupa Tanghetto z Buenos Aires, wprowadzą publiczność w świat współczesnego tanga. Znakomici muzycy grający na żywo, doskonałe wizualizacje na scenie, a także niepowtarzalna okazja do tańca przy autentycznej argentyńskiej muzyce.

Najbardziej uwodzicielski zespół grający electrotango” – pisze o nich Los Angeles Times.
„Jedyna w swoim rodzaju mieszanka prostoty i wyrafinowania (…) emocje i siła płynące z braku uprzedzeń“, La Nación (Buenos Aires)
Dwukrotni zdobywcy Nagrody Gardela – w 2009 i 2012 roku – i dwa razy nominowani do Latin Grammy Award. W tym roku nominowani do Nagrody Gardela w kategorii Najlepszy Album Tanga Alternatywnego – za płytę Incidental Tango Do chwili obecnej zdobywcy Platynowych i Złotych płyt w Argentynie za każdy wydany krążek studyjny. Grali koncerty w ponad 150 miastach w 25 krajach Ameryki Południowej, Północnej, Europy i Środkowego Wschodu.

Zespół Tanghetto stał się ważnym reprezentantem argentyńskiej muzyki, grając dla różnorodnych odbiorców i dzieląc scenę z takimi artystami jak Inti Illimani (Światowy Festiwal Latinoamericando w Mediolanie), Gilberto Gil i Carlinhos Brown (Festiwal Współczesna Brazylia w Rio de Janeiro), będąc nominowanym w tej samej kategorii do Latin Grammy Awards z takimi talentami jak Yo-Yo-Ma, występując z takimi legendami tanga jak Sexteto Mayor (Medellín, 2011), czy grając dla ogromnej publiczności jak podczas Festiwalu River Thames w Londynie.
Tanghetto jest bez wątpienia zespołem, który oprócz pionierskiego łączenia muzyki Buenos Aires z dźwiękami elektronicznymi, wyniósł zamysł muzyki neotango na wyżyny. Obchodzi swoje dziesięciolecie, mając na koncie wydane 5 albumów studyjnych (wszystkie osiągnęły w Argentynie status złotej lub platynowej płyty), DVD z koncertu na żywo, podwójny album na żywo, ścieżki dźwiękowe, trzy nominacje i dwie zdobyte statuetki Muzycznej Nagrody Gardela (2009 i 2012) oraz dwie nominacje do nagród Latin Grammy. Zaprezentowali swoją muzykę w ponad 25 krajach świata i wciąż zaskakują innowatorskimi nagraniami studyjnymi, jak również nadzwyczajnymi widowiskami audiowizualnymi, które zawierają w sobie także elementy tańca.

Zespół, którego liderem jest Max Masri – najmłodszy i ostatni z uczniów legendy tango, Virgilio Expósito – uczcił swoje dziesięciolecie wydaniem podwójnego albumu “VIVO”, na który składają się utwory nagrane w 10 miastach świata podczas ostatnich 5 lat. Obydwie części płyty “VIVO” były oddzielnie nominowane do Nagrody Gardela, a część „Milonguero” została nagrodzona w kategorii Najlepszy album tanga alternatywnego. Tym samym zespół zdobył drugą statuetkę w swojej historii.

Muzyczny język Tanghetto tworzy fuzja dźwięków pochodzących z różnych źródeł (tango, rytmy latynoskie i elektronika). Bandoneon występuje w roli wokalisty, a towarzyszą mu inne instrumenty akustyczne oraz szeroki wachlarz brzmień wytwarzanych przez syntezatory i samplery. Nazwa TANGHETTO (połączenie słów “tango” i “ghetto”), jak i idea stojąca za pierwszą płytą “Emigrante” mają swe źródło w doświadczeniach przeżytych w Małych Argentynach, społecznościach Argentyńczyków żyjących na emigracji. „To właśnie ci emigranci podczas wielu naszych występów w różnych częściach świata podchodzą do nas i opowiadają nam, jak na różne sposoby nasza muzyka była dla nich ważna w trudnych momentach ich życia prowadzonego z dala od rodzinnego kraju. Jest to zawsze dla nas ogromny, nieporównywalny z niczym, zaszczyt” mówi lider zespołu Masri.
5.10.15 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival prezentuje:
TANGHETTO – mistrzowie electrotango z Buenos Aires
miejsca siedzące: 40 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu
miejsca stojące/tańczące: 30 zł – przedsprzedaż, 35 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.