SKUBAS, JULIA MARCELL i XXANAXX zagrają we Wrocławiu w ramach trasy ” Spragnieni Lata” (31.07.15)

2015, archiwum — By on 15 czerwca 2015 17:23

SKUBAS, JULIA MARCELL i XXANAXX zagrają we Wrocławiu w ramach trasy ” Spragnieni Lata”

„Spragnieni Lata” – muzycy ruszają w najbardziej orzeźwiającą trasę koncertową w Polsce.
Trzecia edycja muzycznego projektu startuje już w czerwcu.
Do grona artystów zaproszonych przez Tymona Tymańskiego i markę Cydr Lubelski dołączają Skubas, Julia Marcell i Xxanaxx.
Wrocławski koncert odbędzie się 31 lipca w nowym miejscu koncertowym Park na Wyspie przy ul. Wróblewskiego 9. To tereny dawnego stadionu Slęzy położone zaraz za wrocławskim ZOO.

Klimatyczne, melancholijne i niezwykle melodyjne piosenki Skubasa, pochodzącego z Lublina wokalisty, gitarzysty i kompozytora muzyki alternatywnej, od paru lat podbijają serca polskich fanów, a jego charakterystyczna barwa głosu w towarzystwie gitarowych brzmień dociera do najgłębszych pokładów dusz.
Swoimi kompozycjami z debiutanckiego albumu „Wilczełyko” Skubas udowodnił, że proste, folkowe, grunge’owe utwory nie wychodzą z mody.

Mieszkająca w Berlinie polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Julia Marcell w ciągu kilku lat zasłużyła sobie na miano gwiazdy sceny alternatywnej, a jej nowatorski, niezależny styl i autorskie podejście zyskały ogromne uznanie krytyków.
Utwory Julii są bardzo różnorodne, czasem liryczne, czasem taneczne, bywają także minimalistyczne i mroczne, a mimo to rozgrzewają serca i podnoszą temperaturę na koncertach.
Podczas „Spragnionych Lata” będzie promować swój trzeci znakomity i bardzo osobisty album pt. „Sentiments”.

Walka żywiołów – tak zapowiada się zderzenie artystycznych osobowości wokalistki Klaudii Szafrańskiej i Michała Wasilewskiego, czyli duetu xxanaxx, wykonującego muzykę elektroniczną.
W 2012 roku wystarczyło im jedno spotkanie, aby podjąć decyzję o połączeniu sił. Zaowocowało to niezwykłą syntezą eterycznego głosu Klaudii z analogowymi brzmieniami, przestrzennymi pogłosami i mocnymi, tanecznymi brzmieniami. Sam XXANAXX określa swoją muzykę jako future chillout i chillwave. Podczas trasy będzie wykonywał m.in. utwory z ostatniej płyty „Triangles”.
31.07.15 godz.17.00, Park na Wyspie, ul. Wróblewskiego 9, Wrocław
„Spragnieni Lata”
SKUBAS
JULIA MARCELL
XXANAXX
bilety: 20 zł – 300 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.