SALIF KEITA – złoty głos Afryki we Wrocławiu! (17.06.15)

2015, archiwum — By on 11 maja 2015 21:04

SALIF KEITA – złoty głos Afryki we Wrocławiu!

Salif Keita, gwiazda afro-pop światowego formatu otworzy tegoroczny WrocLove Fest odbywający się w ramach obchodów Święta Wrocławia.

Światowa gwiazda world music wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, 17 czerwca w Synagodze Pod Białym Bocianem, dobrze znanej miłośników etnicznych klimatów.

Jego muzyczne inspiracje sięgają rocka, bluesa, jazzu, funky, tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej, a wszystko to wyrażone poprzez niezwykle umiejętne połączenie tradycyjnego instrumentarium ze współczesnym elektronicznym brzmieniem. Koncerty Salifa Keity to prawdziwa feeria cudownych dźwięków, energetyzujących tanecznych rytmów i barw prosto z samego serca afrykańskiego kontynentu. Jego biografia jest równie fascynująca i niesamowita jak muzyka, którą tworzy.

Salif Keita przeszedł długą drogę aby spełnić swoje marzenia o byciu muzykiem.
Jako albinos wywodzący się z zachodnio-afrykańskiej kultury Mandinka, borykał się z nieustającym potępieniem i wykluczeniem. W 1967 porzucił dotychczasowe życie aby zająć się karierą muzyka.
Po kilku latach grywania w klubach dołączył do Les Ambassadeurs, jednego z najważniejszych zespołów zachodniej Afryki.
Salif Keita przez wiele lat był jednym z czołowych reprezentantów ‚Golden voice of Africa’, jednocześnie stał się muzyczną inspiracją dla kolejnych afrykańskich pokoleń.
Przez całe swoje muzyczne życie stara się przekazać pokój światu.
Salif swój charakterystyczny głos łączy z elementami rocka, funku i jazzu, a także z tradycyjnymi dźwiękami płynącymi z dzikich zakątków zachodniej części Afryki.

The Acoustic Tour jest odzwierciedleniem całej kariery muzycznej Salifa Keita. Jest zbiorem klasyki z jego imponującego repertuaru. Po kilku latach spędzonych na odkrywaniu nowych stylów muzycznych i mieszania jego muzyki z elektroniką, wraca dzisiaj do bardziej intymnej i akustycznej formuły.
Powracając do korzeni oferuje rewelacyjną retrospektywę w całej jego karierze.

W towarzystwie czterech muzyków (gitara, kora, n’goni i instrumenty perkusyjne) Salif Keita prezentuje intymne wydarzenie i wciąga widza do samego serca nowoczesnej duszy Mandinka.
17.06.15 godz.20.30 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
SALIF KEITA „The Acoustic Tour”
bilety: 100 zł – I miejsca, 75 zł – II miejsca, 50 zł – miejsca stojące, 35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.