BASSEKOU KOUYATE & NGONI BA zagrają w Starym Klasztorze! (10.06.15)

2015, archiwum — By on 4 kwietnia 2015 20:31

BASSEKOU KOUYATE & NGONI BA zagrają w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników afrykańskiej muzyki 10 czerwca do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert BASSEKOU KOUYATE & NGONI BA!

BASSEKOU KOUYATE to malijski czarodziej ngoni – zachodnioafrykańskiej lutni uważanej przez bluesmanów za praprzodka banjo.
Bassekou występował i nagrywał z największymi artystami muzyki świata oraz jazzu m.in. nestorem malijskiej sceny Ali Farka Toure, swym wieloletnim współpracownikiem Toumani Diabate, Taj Mahal czy Bela Fleck. Wraz z żoną, wokalistką Ami Sacko, założył zespół Ngoni ba, który w 2008 roku został uhonorowany nagrodą BBC w Kategorii Najlepszy Artysta Afryki oraz Najlepsza Płyta World Music za debiutancki album „Segu Blue”.

Podczas koncertu Bassekou Kouyate & Ngoni ba promować będą najnowszy album „Jama ko” oraz poprzednie wydawnictwo „I Speak Fula”.
Podobnie jak „Segu Blue”, album w całości został nagrany w Bamako – Mali, a za jego produkcję odpowiedzialnymi byli Jerry Boys (Buena Vista Social Club) oraz Lucy Duran – znana jako host BBC III oraz zagorzała promotorka muzyki etnicznej.

Koncerty Bassekou Kouyate & Ngoni ba to barwna eksplozja afrykańskich rytmów i melodii wykonywanych przez 7-osobowy zespół występujący w tradycyjnych strojach ludowych.
W ciągu ostatnich lat zachwycali publiczność największych sal koncertowych oraz festiwali takich jak Womad czy BBC Proms. Nie ulega wątpliwości, że muzyka Afryki, zwłaszcza rejonu Mali, wywarła ogromny wpływ na kulturę zachodnią, oczarowała wielu znanych artystów oraz producentów!

„Bassekou i Ngoni ba „opowiadają” o ewolucji muzyki afrykańskiej w jednym rozdziale… od ludowych zaśpiewów, poprzez blues i funk.. ta historia rozgrzewa serca i porusza biodra!”
– Fatboy Slim

„…fantastyczny przykład porywający ciało i ducha, dowód na to że muzyka afrykańska inspiruje nas wszystkich, bez ograniczeń , niezależnie od płci, wieku, przekonań…”
– Damon Albarn

„Bassekou Kouyate & Ngoni ba to pozycja obowiązkowa!”
– Dee Dee Bridgewater

We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie:

Bassekou Kouyate – ngoni
Amy Sacko – wokal
Fousseyni Kouyate – ngoni ba
Oumar Barou Kouyate – ngoni
Moussa Bah – ngoni bass
Alou Coulibaly – calebasse
Moussa Sissoko – perkusja

Po koncercie Bassekou Kouyate & Ngoni ba muzyczny wieczór w afrykańskich rytmach kontynuować będzie grupa FOLIBA.
10.06.15 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze
BASSEKOU KOUYATE & NGONI BA
FOLIBA
bilety: 60 zł – I miejsca, 45 zł – II miejsca, 35 zł – miejsca stojące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

 

 

Comments are closed.