SEBASTIAN RIEDEL & CREE zagrają w Starym Klasztorze! (13.03.15)

2015, archiwum — By on 2 lutego 2015 07:13

Cree to zespół grający rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

Rok 1997 okazał się dla zespołu rokiem ogólnopolskiego debiutu – wystąpił na I Festiwalu Młodej Kultury w warszawskiej „Stodole”, potem w tym samym roku zdobył Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych.

Następnie grupa wystąpiła na „Famie” w Świnoujściu, a koncert został zarejestrowany przez TVP. Zaraz potem w październiku zespół zagrał w Sali Kongresowej jako support Johna Mayalla. Jedna z gazet napisała wówczas: „…Bez kompleksów zagrali własny repertuar, ciekawy hołdujący rockowej tradycji, zwłaszcza tej spod znaku The Rolling Stones. Czy można było się nie wzruszyć, kiedy Bastek śpiewał – Kiedy znowu będę razem z Nim!?. W każdym razie publiczność przyjęła Cree bardzo ciepło…”. I nie mogło być inaczej skoro zespół poprzedzający występ gwiazdy dwukrotnie wychodził na scenę by ukłonić się publiczności.

Obecny skład zespołu:
Sebastian Riedel – gitara, wokal, harmonijka ustna
Sylwester Kramek – gitara
Lucjan Gryszka – gitara basowa
Tomasz Kwiatkowski – perkusja
Adam Lomania – instrumenty klawiszowe

13.03.15 godz.21.00
Klub Muzyczny Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1, Wrocław

SEBASTIAN RIEDEL & CREE

bilety: 35 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce

Comments are closed.