PERCIVAL SCHUTTENBACH – koncert na XV-lecie zespołu w Starym Klasztorze! (12.03.15)

2015, archiwum — By on 2 lutego 2015 07:19

Zespół Percival Schuttenbach powstał w maju 1999 roku w Lubinie jako trio w składzie Mikołaj Rybacki – gitara, Kornelia Rybacka – gitara basowa, Katarzyna Bromirska – wiolonczela.
Od początku muzyka grupy oscylowała wokół folku i cięższej – metalowej muzyki.

Percival Schuttenbach łączył te dwa gatunki jednak w dość niekonwencjonalny sposób i w całkowitej izolacji od podobnych działań czołowych przedstawicieli folkmetalu na świecie, dodatkowo silnie inspirując się muzyką klasyczną. Doskonale widać to na pierwszym demo zespołu pt „Moribuka” zarejestrowanym jeszcze w 1999 roku.

Słychać tutaj wędrowkę od folku w postaci „Oberka”, poprzez coraz mocniejsze aranżacje, aż do dwóch całkowicie metalowych utworów. W 2002 roku zespół zarejestrował drugie demo pt. „Tutmesz – Tekal”, w którym jeszcze wyraźniej słychać okrzepły już, wyjątkowy styl Percivala, bazujący na niekonwencjonalnym łączeniu inspiracji ludowych z cięższymi odmianami rocka oraz na eksperymentach stylistycznych. Na tym etapie ich muzyka była wyłącznie instrumentalna.

Po wielu perturbacjach personalnych w latach 2003 – 2006 i flircie z muzyką progresywną, Percival wyodrębnił podprojekt zajmujący się wyłącznie folkową muzyką akustyczną, osadzoną w klimacie wczesnego średniowiecza.

Od roku 2007 Percival zrezygnował z dotychczasowego instrumentalnego oblicza i systematycznie stawał się zespołem wokalnym, w którym śpiewa większość jego muzyków.
W 2009 roku zespół wydał debiutancką płytę „Reakcja Pogańska”. Warto zaznaczyć, że jest to debiut jeśli chodzi o folk-metalowy projekt macierzysty, bowiem do tego czasu Percival akustyczny miał już na koncie dwie płyty + płytę kolejnego podprojektu.

W latach 2009 – 2011 skład w dalszym ciągu się krystalizował, aby osiągnąć obecny wygląd. W 2012 roku zespół przystąpił do pracy nad kolejnym albumem pt. „Svantevit”, nie zaniedbując projektu akustycznego, który w 2012 wydał kolejny album, a także angażując się w inne działania – takie jak współtworzenia albumu „Równonoc”, który osiągnął status płyty diamentowej.
PERCIVAL SCHUTTENBACH nie tylko pracuje nad nowym albumem, ale równocześnie proponuje fanom swojego ‚historycznego’ wcielenia pod szyldem PERCIVAL – zupełnie premierowe – i do tego dwupłytowe – wydawnictwo! Płyta „Slava II – Pieśni Słowian Wschodnich”  jest częścią tryptyku poświęconego muzyce słowiańskiej.
To właśnie I część tego tryptyku – „Slava – Pieśni Słowian Południowych” została dołączona do preorderu „Równonocy” DONATANA.
„Slava II” była z kolei mocno inspirowana współpracą przy tworzeniu muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

PERCIVAL SCHUTTENBACH występuje w składzie:
Katarzyna Bromirska – wiolonczela, śpiew
Kristina Bogdanova – instr. elektroniczne, gitara basowa, śpiew
Joanna Lacher – gitara basowa, śpiew
Mikołaj Rybacki – gitara, śpiew
Andrzej Mikityn – perkusja

12.03.15 godz.20.00
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
ul.Purkyniego 1, Wrocław

PERCIVAL SCHUTTENBACH

bilety: 25 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 30 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.