Motion Trio – muzyka na trzy akordeony oraz plastyczne wizualizacje! (24.03.15)

2015, archiwum — By on 13 stycznia 2015 18:15

Światowej sławy trio akordeonowe powraca do Wrocławia!
Grali z Bobbym McFerrinem, Michaelem Nymanem, Leszkiem Możdżerem i Tomaszem Stańką.
24 marca  wystąpią z autorskim projektem we Wrocławiu.
Koncertowi towarzyszyć będą, opracowane przez Jarosława Migonia,  wizualizacje obrazów wybitnego krakowskiego malarza i grafika, Jacka Sroki.

Motion Trio – trio akordeonowe założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza – lidera i autora większości kompozycji. Ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym. Wykonując własną muzykę Motion Trio zmienia oblicze akordeonu. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię. Zespół Motion Trio to grupa pod każdym względem oryginalna i wyjątkowa.  Ta wyjątkowość powoduje niestety, że większym zainteresowaniem cieszy się zagranicą niż nad Wisłą. Motion Trio koncertuje na akordeonach, które w ich rękach zmieniają się
w instrumenty o niewyczerpanych wręcz możliwościach. W swoim repertuarze  nie ograniczają się do klasyki akordeonowej, ale eksperymentują,  generując nowoczesne brzmienia i zamieniając swoje występy w misterne spektakle. Coś takiego jest w ich muzyce, że akordeony które, nie ma co ukrywać, nie są instrumentami cieszącymi się jakimś wyjątkowym  szacunkiem, przyciągają na koncerty tłumy.

O muzyce Motion Trio :
Joe Zawinul „Wasza muzyka jest zdumiewająca” Krzysztof Penderecki „To wyjątkowe trio akordeonowe”
FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG : „Trio gra po mistrzowsku przy pomocy sugestywnych brzmień (…)”
LIBERATION : ” Ci, którym akordeon wydawał się staromodny, a którzy byli obecni na koncercie Motion Trio, nie mieli innego wyjścia, jak zastanowić się nad swoim wcześniejszym osądem (…) ”
LE MONDE : „Trio polskich akordeonistów drwi z wszelkich przyzwyczajeń i tradycyjnego sposobu gry na akordeonie, przenosi instrument w przyszłość bez jakichkolwiek efektów elektronicznych (…)”
ALL ABOUT JAZZ : „Nigdy nie słyszeliście takiej gry na akordeonie (…)

MOTION TRIO o sobie „w podobnym stopniu pasjonuje nas heavy metal co jazz i muzyka współczesna” „równie dobrze czujemy się grając na ulicy i w sali koncertowej” „wyznajemy zasadę, że muzyka doskonale poradzi sobie bez Motion Trio,  natomiast my bez muzyki…”

24.03.15 godz.20.00
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
ul. Purkyniego 1
MOTION TRIO

bilety: 100 zł – I miejsca, 80 zł – II miejsca, 60 zł – III miejsca, 40 – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.