XX-lecie działalności zespołu AKURAT w Starym Klasztorze! (22.01.15)

2015, archiwum — By on 14 grudnia 2014 19:07

22 stycznia we wrocławskim klubie Stary Klasztor muzyczny jubileusz zespołu uświetnią zaproszeni goście. Na scenie obok jubilatów pojawią się między innymi: Kuba Kawalec z happysad, Rafał Karwot z Tabu i Jacek Stęszewski z grupy Koniec Świata.

Tak o historii zespołu mówi Piotr Wróbel, wokalista Akurat:
„Kiedy pod koniec 1994 zagraliśmy w Bielsku-Białej pierwszy koncert, nie przypuszczaliśmy, że to początek naszej przygody życia. Chcieliśmy tylko grać, uzewnętrzniać swoje emocje przez muzykę i wreszcie pokazać komuś to, co stworzymy. Niedługo później pojawiły się wygrane na kolejnych przeglądach muzycznych, występy na Przystanku Woodstock, aż wreszcie pierwsza płyta – „Pomarańcza”, która pozwoliła wypłynąć nam na szersze wody.

XX lat minęło „jak jeden dzień”, a przez ten czas ponad 1000 koncertów w 9 krajach, 6 płyt, setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo przygód i zawartych przyjaźni.
Porodziły się nam dzieci, przybyło nam zmarszczek. Pożegnaliśmy kolejne wożące nas busy, z Akurat odchodziły kolejne osoby i przychodziły nowe, gramy coraz lepsze (nie tylko my tak twierdzimy!) koncerty, teksty i muzykę piszemy chyba dojrzalsze, ale od młodzieńczych ideałów nie odeszliśmy zbyt daleko.

Cały czas podążamy swoją długą, krętą drogą, tworzymy kolejny, 7. album, a  z okazji Akuratowego XX-lecia  przygotowaliśmy kilka niespodzianek.
Po pierwsze: zagramy w styczniu 5 niecodziennych jubileuszowych koncertów z udziałem wyjątkowych gości (szczegóły podamy już niebawem), z którymi zetknęliśmy się nieraz przez te 20 lat, a którzy bliscy są naszym sercom.

Po drugie: w lutym pojawimy się z kilkoma koncertami urodzinowymi w Wielkiej Brytanii: w Leeds, Sheffield i Liverpoolu.

Po trzecie: mamy zamiar grać kolejne 20 lat :)

Pozdrawiamy!
Akurat”

22.01.15 godz.19.00
Klub Muzyczny Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1, Wrocław

AKURAT – XX lecie zespołu

bilety: 30 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.