Janek Samołyk i Muzyka Końca Lata zagrają w Starym Klasztorze! (4.01.15)

2015, archiwum — By on 14 grudnia 2014 19:06

Już w niedziele 4 stycznia zapraszamy na podwójny koncert – zagrają wrocławski wokalista Janek Samołyk oraz pochodzący z Mińska Mazowieckiego zespół Muzyka Końca Lata.

Janek Samołyk to wrocławski wokalista, gitarzysta i autor piosenek. Jego muzyka trafia do słuchaczy lubiących zarówno alternatywne gitarowe brzmienia, jak i piosenkę poetycką. Podczas koncertu w Starym Klasztorze, muzyk zagra materiał z nowego albumu „Na prezent” (Polskie Radio SA, 2014), a także najlepsze utwory z dwóch wcześniejszych płyt.

Muzyczna droga Samołyka rozpoczęła się od wygrania konkursu debiutów na OFF Festivalu 2009. Debiutancka płyta Wrocław, wydana w 2010 roku została bardzo dobrze przyjęta, a takie piosenki, jak „Piosenka o pointach” czy „I ain’t gonna give up (yet)” często gościły w radiu. W 2012 roku ukazał się drugi album pt. „Problem z wiernością”, który był płytą tygodnia m.in. w Trójce, a utwory „Codziennie” oraz tytułowy weszły na Listę Przebojów Marka Niedźwiedzkiego. „Na prezent” to najnowsza propozycja wrocławianina, zawiera (najczęściej niewydane wcześniej) piosenki śląskiego songwritera – Marka Jałowieckiego. Singiel „Złe czasy”, zapowiadający płytę, można często usłyszeć w stacjach radiowych.

Janek Samołyk jest dobrze znany słuchaczom. Jak dotąd zagrał ponad 200 koncertów, a wśród nich był występ w Studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na żywo. Jego muzyczne CV uzupełniają m.in.: trasa po Chinach wraz z zespołem Iowa Super Soccer, występy w Jarocinie oraz Opolu, nagroda im. Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego, występ na wrocławskim rynku w ramach UEFA EURO 2012, a także udział w koncercie Klenczon Legenda.

Skład zespołu:
Janek Samołyk – gitara, wokal
Patrycja Stefanowska – skrzypce, klawisze, wokal
Piotr Wojniusz – bas
Marcin Wojtowicz – perkusja

Muzyka Końca Lata to zespół, który w swojej twórczości odwołuje się m.in. do lat 60-tych, czyli czasów „zagolfionego” big bitu, ale też dokonań amerykańskiej alternatywy z lat 90-tych. Jak dotąd kwintet dorobił się czterech płyt: „Jedno wesele dwa pogrzeby” (2006), „2:1 dla dziewczyn” (2007), „PKP Anielina” (2011) oraz składanki „Szlagiery (2012). Ich piosenki często opowiadają o miłości i dorastaniu na mazowieckiej prowincji w XXI wieku.

Opisując zawartą na krążkach twórczość zespołu krytycy najchętniej posługiwali się triadą określeń: bezpretensjonalne, szczere, urocze. Od 2011 roku zespół związany jest z cenioną niezależną wytwórnią Thin Man Records. Aktualni przygotowuje kolejną płytę długogrającą, która powinna ukazać się w 2015 roku.

Przykładowe sukcesy zespołu Muzyka Końca Lata:
–  liczne ogólnopolskie trasy koncertowe, w tym z zespołami happysad i Komety oraz udział w trasie „Męskie Granie 2011″
– Single „Żabi” i „Dokąd” utrzymywały się przez ponad 20 tygodni na Liście Przebojów Programu Trzeciego.
– występy telewizyjne w programach m.in. „Kuba Wojewódzki Show” oraz „Kawa czy herbata”
– albumy zespołu każdorazowo zbierały bardzo dobre recenzje, zajmując wysokie miejsca w rocznych podsumowaniach najlepszych polskich płyt z danego roku.

4.01.15 godz.20.00
Klub muzyczny Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1, Wrocław

JANEK SAMOŁYK
MUZYKA KOŃCA LATA

bilety: 15 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje, 20 zł – w punktach sprzedaży, 25 zł – przed koncertem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.