ANA MOURA – gwiazda fado na Ethno Jazz Festivalu! (2.03.15)

2015, archiwum — By on 14 grudnia 2014 19:18

Ana Moura wystąpi 2 marca w lubianej przez miłośników dobrej muzyki Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

Ana Moura to portugalska wokalistka, która jest jedną z najważniejszych współczesnych artystek fado. Choć dysponuje mocnym i przejmującym głosem to stawia przede wszystkim na intymność i kameralność. Jej aranżacje nie przytłaczają nadmiarem instrumentów (najczęściej śpiewa z towarzyszeniem gitary klasycznej), a interpretacje dalekie są od melodramatycznych wykonań Marizy.

Ana Moura zadebiutowała w 2003 roku albumem „Guarda-me a Vida na Maoî”.Płyta zebrała znakomite recenzje, została świetnie przyjęta przez publiczność zarówno portugalską, jak i międzynarodową. W 2005 roku Tim Ries, stały saksofonista The Rolling Stones, zachwycony głosem Any, zaprosił ją do współtworzenia płyty w ramach The Rolling Stones Project.

Przyjaźń z gigantami rocka zaowocowała udziałem Tima Riesa w pracy nad kolejnym albumem Any. Album ukazał się w pierwszej połowie 2007 r. – płyta pokryła się podwójną platyną i stała się jednym z najpopularniejszych wydawnictw z muzyką fado w historii. Od tamtego czasu popularność artystki ciągle rośnie i od kilku lat śmiało można nazwać ją wielką międzynarodową gwiazdą fado.

Do tej pory artystka wydała 6 płyt, z których każda okazała się wielkim sukcesem
Guarda-me a vida na mao (2003)
Aconteceu (2004)
Para Além da Saudade (2007)
Coliseu (live DVD performance from Coliseum of Lisboa) (2008)
Leva-me aos Fados (2009)
Desfado (2012)

Publiczność Ethno Jazz Festivalu miała okazję do podziwiania talentu Any Moury w maju 2011 roku, teraz nadszedł czas na kolejna wizytę gwiazdy fado we Wrocławiu.

2.03.15 godz.19.30
Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7, Wrocław

Ethno Jazz Festival prezentuje:
ANA MOURA

bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – III miejsca, 60 – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.