Tabu zagra w Starym Klasztorze! (16.11.14)

2014, archiwum — By on 24 września 2014 06:38

Na scenie towarzyszyć im będzie szalony skład Heebie Jeebies z Czech.

Koncert odbędzie się z okazji 25 rocznicy Festiwalu Niezależnej Kultury Czeskiej i Słowackiej, który miał miejsce w listopadzie 1989 roku we Wrocławiu i, w opinii Vaclava Havla, był uwerturą do aksamitnej rewolucji w Czechosłowacji.

25 lat po upadku Muru Berlińskiego chcemy pokazać, że również teraz muzyka nie zna granic.

TABU,  to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrał prawie pół tysiąca koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał 3 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy Punky Reggae Live. Najnowszy album Endorfina został wydany w 2012 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Zyskał również wiele przychylnych opinii wśród dziennikarzy muzycznych.Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

HEEBIE JEEBIES powstał w 1993 r. w Hronovie. Obecnie gra w składzie: Tomáš Bréba Peterka (wokal, sampler), Honza Hans Říha (perkusja), Aleš Mulis Kulda (gitara, śpiew), Pavel Pablo Hurdálek (bas, śpiew), Míša Říha (tenor trąbka ) , Tomáš Kořke Podstata (trąbka). HJ mają na koncie 6 oficjalnych płyt: „Už je tu zase to pitomý jaro” (1996) „Fucin’ boys” (2000) „Krotitelé Ruchů” (2004)  „To Se Tam Nevejde” (2008)  „Ctrl+C, Ctrl+V” (2012) i „20″ (2013).

Zespół znany jest doskonale polskiej publiczności. Zagrał wiele koncertów klubowych i plenerowych w naszym kraju. Uczestniczył w trasach koncertowych Punky Reggae Live i grał z licznymi polskimi zespołami.

16.11.14 godz.19.00
Klub Muzyczny Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1, Wrocław

TABU
HEEBEE JEEBIES (Czechy)

Bilety: 20 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje, 25 zł –w punktach sprzedaży i przed koncertem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.