Wadokyo – japońskie bębny taiko na WrocLove Fest! (26.06.14)

2014, archiwum — By on 1 czerwca 2014 12:54

Występ grupy Wadokyo odbędzie się 26 czerwca w nastrojowej i tajemniczej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul.Purkyniego 1, gdzie coraz częściej mają miejsce koncerty światowej sławy wykonawców.

Wadokyo to międzynarodowa grupa, założona w 2000 r. w Dusseldorfie. Tworzą ją artyści, grający na tradycyjnych japońskich bębnach taiko. Sztukę tę zgłębiali podczas swoich licznych podróży do Japonii. Są jedną z niewielu grup tego rodzaju w Europie. Zachwycają precyzją i ekspresją gry oraz dynamiką ruchu scenicznego. Ich koncerty to niezwykłe widowiska, będące połączeniem muzyki, pulsującego rytmu bębnów i tańca.

Słowo „taiko” w języku japońskim oznacza „wielki bęben”. I w przypadku Wadokyo bardzo precyzyjnie oddaje rzeczywistość. Wielkość niektórych bębnów, z których korzysta zespół może naprawdę robić wrażenie. Oczywiście nie wszystkie bębny są wielkie, ale nawet najbardziej podstawowy bęben taiko jest imponujący. Wykonane są z najwyższą możliwą precyzją i już sam widok jest niesamowity. Ich koncert to nie tylko gra, ale też cała otoczką związana z występem – stroje, aranżacja sceny i niezwykła aura czegoś tajemniczego, orientalnego i niezwykłego. Nie brakuje także tego co najważniejsze, czyli emocji i okrzyków,  które towarzyszą muzykom od pierwszego do ostatniego uderzenia pałeczką bachi w bęben.

26.06.14 godz.21.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

WrocLove Fest 2014
WADOKYO – japońskie bębny taiko
bilety: 75 zł – I miejsca, 50 zł – II miejsca, 35 zł – III miejsca, 25 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.