Nigel Kennedy & Kroke zagrają we Wrocławiu! (26.07.14)

2014, archiwum — By on 10 maja 2014 12:30

Koncert odbędzie się 26 lipca w sali teatralnej BF Impart przy ul. Mazowickiej 17.

Wrocławskim melomanom radzimy pospieszyć się z decyzją o zakupie biletów, gdyż każdy koncert Nigela w naszym mieście gwarantuje prawdziwe oblężenie sali koncertowej.

To, co tak skutecznie pociąga mnie w muzyce Kroke, to ich duchowa rzeczywistość, to znaczy szczerość i autentyczność w tej muzyce…. – Nigel Kennedy

Pierwszy raz spotkali się w 2000 r. , kiedy to Nigel Kennedy,  za namową swojej żony Agnieszki, przybył na klubowy koncert Kroke w Anglii w Kornwalii.

Nigel tak to wspomina:

„Ich występ na żywo był niezwykły, tak czysty, jak nagranie z płyty. Podeszliśmy do nich, przywitaliśmy się i tak zaczęła się nasza przyjaźń. Potem ja przyjechałem do Krakowa…”

Wcześniej, kiedy jeden z jego przyjaciół zaprezentował mu muzykę Kroke, Nigel zareagował:

“Wow ! Nigdy nie słyszałem czegoś takiego, muzyka prosto z serca i szczera. Musimy razem zagrać…”

Pierwszy koncert zagrali w lecie na Kazimierzu, w klubie, który już niestety nie istnieje. Wtedy to była głównie improwizacja. Grali  dużo i często, i głównie utwory z repertuaru Kroke .

W 2003 r. nagrali dla EMI Classic jedyny, jak dotąd, wspólny album „East meets East” z gościnnym udziałem Nataszy Atlas i Orkiestry Filharmonii Krakowskiej.

Płyta zawiera 14 utworów zaaranżowanych przez Nigela Kennedy i Kroke w tym m.in. Lullaby for Kamila ,Time, Kukush z repertuaru Kroke po utwory tradycyjne jak : Ajde Jano, Ederlezi, Kazimierz do Tribute to Maria Tanase jako hołd wielkiej rumuńskiej śpiewaczce Marii Tanase .

Ich wspólne koncerty to wędrówka po różnych muzycznych tradycjach Europy Wschodniej, czyli tam gdzie „East meets East”;  gdzie melodie bałkańskie splatają się z cygańskimi i żydowskimi. Kroke nadało swoim penetracjom tych muzycznych przestrzeni niezwykły koloryt, a muzykę tę Nigel Kennedy oszlifował do perfekcji mistrzostwem swych skrzypiec. Jego i grupy Kroke wirtuozeria wsparta scenicznym temperamentem samego Kennedy’ego czynią te koncerty wprost niepowtarzalnym spektaklem muzycznym.

Najważniejsze koncerty Nigel Kennedy & Kroke: Kraków – Filharmonia, Sopot – Amfiteatr, Festiwal Warszawa Singera, Łódź- Festiwal Kultury Żydowskiej, Praga -Festiwal 7 Bram, Dublin – Royal Concert Hall, Festiwal WOMAD w Anglii,  Berlin, Paryż,  no i, oczywiście,  Wrocław – Ethno Jazz Festival.

Skład zespołu:
Nigel Kennedy – skrzypce
Jerzy Bawół – akordeon
Tomasz Kukurba  – altówka , wokalizy
Tomasz Lato  – kontrabas
Sławomir Berny  – perkusja

26.07.14 GODZ.20.00 BF Impart, ul.Mazowiecka 17
Ethno Jazz Festival prezentuje:
NIGEL KENNEDY&KROKE

bilety: 200 zł – I miejsca, 150 zł – II miejsca, 100 zł – III miejsca

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.