Bajofondo Tango Club – legenda elektrotango z Argentyny zagra we Wrocławiu! (22.06.14)

2014, archiwum — By on 6 maja 2014 07:23

Z ich muzyką jest jak z futbolem. Gotan Project gra jak Europejczycy, a Bajofondo jak Latynosi! Ich występ będzie częścią WrocLove Fest 2014 odbywającego się w ramach obchodów Święta Wrocławia.

Zdobywcy nagrody Grammy, tworzący unikatową mieszankę tangą, milongi, folku, rocka, hip-hopu, elektroniki, jazzu i klasyki, a przede wszystkim muzyki z rejonu Rio de la Plata, gdzie stykają się wpływy argentyńskie i urugwajskie powracają z nową płytą.

Liderem zespołu Bajofondo jest Gustavo Santaolalla,  dwukrotny laureat Oscara (2006 za „Tajemnica Brokeback Mountain” oraz 2007 za „Babel”). W dorobku ma również Złoty Glob za pochodzącą z „Tajemnicy Brokeback Mountains” piosenkę „A Love That Will Never Grow Old”, a także nagrody BAFTA za muzykę do filmu „Dzienniki motocyklowe” oraz „Babel”.

„Bajofondo” znaczy dosłownie podziemie. Tango było kiedyś „bajo fondo” tzn. w podziemiu, a dziś jest w dużej mierze na oficjalnych salonach. Grupa Bajofondo Tango Club wprowadziła go ponownie tam, gdzie od zawsze było jego właściwe miejsce – do podziemia klubów i sal tanecznych.

Początki tego projektu sięgają roku 1997, kiedy to latynoski pionier rocka i poważany producent Santaolalla założył wytwórnię płyt SURCO. Gustavo Santaolalla i Juan Campodónico od kilku lat gromadzili najbardziej wizjonerskich i utalentowani muzyków z Argentyny i Urugwaju. Pierwsza płyta, zatytułowana po prostu „Bajofondo Tango Club”, powstawała w studiach Buenos Aires, Montevideo, Los Angeles, Paryża i Nowego Jorku. Skala sukcesu albumu zaskoczyła wszystkich, także samych artystów. Bardzo wysoka sprzedaż (w wielu krajach album uzyskał status platynowej płyty zarezerwowany wyłącznie dla komercyjnych produkcji z gatunku pop i rock) oraz najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego spowodowały wykrystalizowanie się koncertowego składu grupy. W roku 2004 wydany został drugi album „Bajofondo Tango Club: presents Supervielle“, w którym na pierwszym planie znajduje się pianista Luciano Supervielle. Podobnie jak pierwsza płyta drugi album zebrał bardzo dobre noty i pobił rekordy sprzedaży.
Uzyskał nominację do MTV Video Musik Awards w kategorii Najlepszy Wykonawca Roku oraz do prestiżowego BBC 3 Music Awards . Kolejny przebojowy album „Mar Dulce” z 2007 roku ugruntował pozycję Bajofondo, obok licznych  gości zaśpiewała na nim inna latynoska gwiazda – Nelly Furtado.

Na najnowszej płycie pt. „Presente” usłyszymy rozbudowane brzmienie Bajofondo. Jedenastoosobowa grupa skrzypków, czterech altowiolistów, trzy wiolonczele i trzy kontrabasy wzbogacają dźwięk formacji. – Pracowaliśmy nad partiami orkiestrowymi – wyjaśnia Santaolalla – Zrobiliśmy coś w stylu „Mar Dulce”, ale „Presente” jest znacznie większym projektem. Drżymy przed poznaniem rezultatów – dodaje artysta.

Jak będzie przekonamy się na żywo już 22 czerwca we Wrocławiu w nowym miejscu koncertowym: Strefa Kultury Studenckiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 12 na Politechnice Wrocławskiej.

 

22.06.14 godz.20.00
Strefa Kultury Studenckiej
ul. Hoene-Wrońskiego 12

WrocLove Fest 2014
BAJOFONDO TANGO CLUB ( Argentyna)
bilety: 55 zł – pierwsze 300 szt., 70 zł – przedsprzedaż,  80 zł – dniu koncertu

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.