Gitarowy Rekord Guinnessa po raz 12! (1.05.14)

2014, archiwum — By on 16 kwietnia 2014 11:08

Tradycyjnie 1 maja we Wrocławiu fani gitarowego brzmienia zbiorą się aby wspólnie zagrać utwór Jimiego Hendrixa „Hey Joe”. W tym roku odbędzie się już 12. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa w ramach Thanks Jimi Festival. Impreza przybrała miano kultowej i co roku gromadzi na wrocławskim Rynku ludzi z całej Polski i Europy, którzy podejmują próbę bicia Rekordu Guinnessa we wspólnym graniu na gitarze utworu „Hey Joe” rozsławionego przez Jimiego Hendrixa. W tym roku uczestnicy będą próbowali pobić swój rekord z 2012 roku, kiedy to numer wybrzmiał grany przez 7273 gitary. Czy tym razem uda się pobić ustanowiony rekord?

Festiwal z roku na rok zyskuje coraz bardziej międzynarodowy charakter, o czym świadczą transmisje przez media międzynarodowe oraz popularność relacji internetowej. Sceny z wrocławskiego Rynku emitowane są m.in. przez telewizje: Al Jazeera, RTL czy największą amerykańską stację CBS. Rosnąca popularność wrocławskiej imprezy nie dziwi, zwłaszcza że kilka tysięcy gitar rozbrzmiewających w rytm legendarnego utworu robi na każdym ogromne wrażenie. Jak podkreśla pomysłodawca projektu Leszek Cichoński – „Gitarowy Rekord Guinnessa nie jest jedynie świętem zawodowych gitarzystów, bowiem w zabawie może wziąć udział każdy. – Tak naprawdę, żeby z nami zagrać wystarczy tylko instrument, obecność na wrocławskim Rynku i zapał. Liczy się dobra zabawa.”

Udział w  Gitarowym Rekordzie Guinnessa jest bezpłatny, wystarczy mieć ze sobą gitarę i umieć zagrać 5 podstawowych akordów C/G/D/A/E,  które składają się na utwór Hey Joe.

W tym roku będziemy wspólnie grali również nieśmiertelny przebój zespołu The Animals „ Dom wschodzącego słońca”, a wspomoże nas sam Erik Burdon.

Thanks Jimi Festival to nie tylko bicie rekordu. Imprezie towarzyszą koncerty z udziałem wybitnych sław ze świata muzyki rockowej. Główną gwiazdą tegorocznej edycji będzie prawdziwa legenda rocka – Eric Burdon & The Animals. Do ich największych hitów należą takie klasyki muzyki rockowej jak „Sky Pilot”, „Monterey”, „It’s My Life”, „Don’t Bring Me Down” czy kultowy „Dom wschodzącego słońca. Kolejną gwiazdą będzie jeden z najważniejszych światowych zespołów rockowych – Uriah Heep. Artyści osadzeni są stylistycznie w hard rocku i rocku progresywnym. Grupa, nazywająca się początkowo Spice, powstała w 1969 roku w Londynie z inicjatywy gitarzysty Micka Boxa. Do największych przebojów zespołu należą ballady „July Morning”, „Come Away Melinda” oraz „Lady in Black”.

W imprezie weźmie udział również Steve Vai,  jeden z najważniejszych gitarzystów wszech czasów, trzykrotny laureat nagrody Grammy.

Niepowtarzalna atmosfera panująca na wrocławskim rynku wśród tysięcy grających razem gitarzystów warta jest odwiedzenia Wrocławia 1 maja tego roku, tym bardziej że już w 2016 roku Wrocław pełnił będzie zaszczytną funkcję Europejskiej Stolicy Kultury.

Zapisy uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa rozpoczynamy od godz.10.00 1 maja na wrocławskim rynku. Zaraz potem ruszają koncerty zaproszonych gwiazd oraz nauka wspólnego grania.

Oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa mieć będzie miejsce o godz.16.00, a o godz.16.30 rozpoczną się towarzyszące imprezie koncerty gwiazd na Wyspie Słodowej.

Weź gitarę – namów znajomych – przyjedź do Wrocławia!

Potrzebujemy 7273 gitarzystów i Ciebie!

Comments are closed.