Zingaros New Gypsy Tango z Argentyny i Ariel Ramirez zagrają w Starym Klasztorze! (20.05.14)

2014, archiwum — By on 15 kwietnia 2014 15:46

Ariel Ramirez, mieszkający od kilku lat we Wrocławiu argentyński wirtuoz bandoneonu, zaprosił do jedynego koncertu w Polsce swoich muzycznych przyjaciół z Argentyny – zespół Zingaros New Gypsy Tango – i wspólnie wystąpią już 20 maja na Ethno Jazz Festivalu w ramach cyklu Muzyka Świata w Starym Klasztorze.

Koncert odbędzie się w klimatycznych gotyckich wnętrzach niedawno otwartego klubu muzycznego Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1, w którym coraz częściej będą gościli wybitni artyści z całego świata.

Muzyka Zingaros New Gypsy Tango jest mieszanką tradycyjnych melodii cygańskich z Europy Wschodniej naładowanych euforią i pasją charakterystyczną dla tych ludów połączonych z nostalgią i melancholią tanga.

Muzyka Zingaros jest delikatna i obrazowa. Jej dźwięki przywołują przeżycia i doświadczenia Cyganów z Europy Wschodniej, a połączone są z oryginalnym brzmieniem argentyńskiego tanga.

Piosenki, śpiewane zarówno po rosyjsku jak i po rumuńsku, a także mistrzowsko wykonywane utwory instrumentalne, kreślą kolorową paletę dźwięków obrazujących cygańskie opowieści, spotkania przy ognisku, wiosenne poranki i zimowe wieczory oraz tętent galopujących koni.

A wszystko harmonijnie połączone z inspirującym rytmem argentyńskiego tanga.

Zespół Zingaros New Gypsy Tango tworzą:
Alejandro Montero – gitara,
David Macchione – skrzypce,
Alexander Garate – akordeon
Na wrocławskim koncercie gościnnie wystąpi Ariel Ramirez – bandoneon

20.05.14 godz.20.00
klub muzyczny Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze
ZINGAROS NEW GYPSY TANGO (Argentyna), gościnnie ARIEL RAMIREZ – rewelacyjne połączenie muzyki Cyganów z Europy Wschodniej z argentyńskim tangiem
bilety: 45 zł – miejsca siedzące, 30 zł –miejsca stojące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.